خبرگزاری خلیج فارس/ عضو شورای شهر بوشهر گفت: بافت فرهنگی-تاریخی بوشهر شرایط خوبی ندارد و باید مشوق‌های ویژه برای احیای این بافت با محوریت تفریحی-گردشگی در نظر گرفته شود.

شهر بوشهر به صورت شبه‌جزیره و مثلثی‌شکل است و بافت قدیمی آن در رأس این مثلث و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد.
این بافت شامل 4 محله مرکزی کوتی، بهبهانی، شنبدی و دهدشتی است به وسعت ۳۸ هکتار، که حدود ۹۰۰ بنا در آن وجود دارد. از این تعداد، ۴۰۰ بنا ارزشمند به شمار می‌روند که تعدادی از آن‌‎ها به ثبت ملی رسیده است.

خدیجه گرشاسبی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر معتقد است که بافت فرهنگی-تاریخی بوشهر گنجینه ارزشمند‌ی است که شرایط خوبی ندارد و باید مشوق‌های ویژه برای احیای آن با محوریت تفریحی-گردشگری ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه تعمیر و بازسازی این بافت در دستور کار شورا و شهرداری قرار دارد عنوان کرده است که به طور قطع در بودجه سال آینده اعتبار خوبی برای این بافت اختصاص می‌دهیم.
او گفته است، انتظار ما از میراث فرهنگی که متولی اصلی بافت تاریخی بوشهر است و دستگاه‌های خدمات رسان مانند آب و فاضلاب و توزیع برق این است که با هم فزایی و مدیریت واحد، تحولات جدی را در این ناحیه از شهر رقم بزنند تا شاهد رضایت اهالی این محله‌ها باشیم.
این عضو شورای شهر بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های این شهر، تاکید کرده است که باید بستر‌های مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران بومی در استان فراهم شود.
گرشاسبی معتقد است با توجه به نیاز باید سرمایه‌گذاران بومی را به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های زیرساختی استان تشویق کرد و مشوق‌هایی برای آن‌ها در طرح‌های خرد وکلان در نظر گرفت.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar