فارس/ معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: اواخر دی‌ماه سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی در استان آغاز می‌شود.

نبی‌الله قائدرحمتی معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان امروز اظهار کرد: در راستای برنامه‌ریزی جهت حفاظت از پرندگان آبزی و کنارآبزی، طرح سرشماری از این پرندگان همزمان با سراسر کشور در لرستان نیز انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه این طرح هر ساله در اواخر دی‌ماه به طور سراسری در تمام کشور پیگیری می‌شود، افزود: در لرستان نیز این سرشماری از پرندگان تالاب‌های یازده‌گانه پلدختر، تالاب بیشه‌دالان بروجرد و تنوردر دورود، همچنین سدهای ایوشان، مروک، خان‌آباد، هاله و رودخانه‌های کشکان و سیمره صورت می‌پذیرد.
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه فراهم شدن آمار و اطلاعات دقیق از تعداد پرندگان سبب مدیریت بهتر گونه‌ها و زیستگاه‌های آن‌ها خواهد شد، اضافه کرد: این کار توسط کارشناسان، پرنده‌شناسان و افراد متخصص در این زمینه انجام می‌شود.
قائدرحمتی بیان کرد: برای اجرای دقیق این طرح تمهیدات لازم اندیشیده شده و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه در سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی از دوربین چشمی و تلسکوپ استفاده می‌شود، اضافه کرد: لرستان از جمله کریدورهای پرواز پرندگان محسوب می‌شود که هر ساله پذیرای هزاران قطعه از گونه‌های مهاجر است.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy