صدا و سیما/ در جلسه ساماندهی محله اسماعیل آباد که با ریاست فرماندار قم برگزار شد، ممنوعیت هرگونه خرید و فروش، نقل و انتقال و ساخت و ساز در این منطقه به تصویب رسید.

حیدری، فرماندار قم گفت: برای اینکه به وضعیت نابسامان محله اسماعیل‌آباد خاتمه دهیم در قدم اول، هرگونه خرید و فروش نقل و انتقال به دستور دادستانی استان ممنوع می‌شود.
وی تصریح کرد: شهرداری هم موظف خواهد بود از هرگونه ساخت‌وساز و به سازی در محله اسماعیل آباد جلوگیری کند.
فرماندار قم با اشاره به اینکه هشت خانوار در این محله تحت پوشش کمیته امداد، بنیاد شهید و بهزیستی قرار دارند، گفت: این دستگاه‌ها موظف هستند خانواده‌های تحت پوشش خود را از این محله، نقل مکان دهند.
حیدری تعداد خانواده‌های مالک را ۳۵ خانوار عنوان کرد و افزود: مالکین محله اسماعیل‌آباد برای تعیین تکلیف ملک خود به شهرداری مراجعه کنند.
وی گفت: مقرر شد برای رسیدگی به به معضلات این محله، مقام قضایی و نیروی انتظامی نسبت به جمع آوری و هدایت اراذل و اوباش اقدام کنند تا حق ساکنین اصلی محله ضایع نشود.
در این جلسه همچنین مصوب شد برای تعیین تکلیف اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز محله اسماعیل آباد جلسه‌ای در امور اتباع خارجی تشکیل و پیشنهاد‌های لازم برای رفع مشکلات آن‌ها ارائه و تعیین تکلیف شود.
محله اسماعیل آباد قم یک هزار و ۱۰۴ نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۳۵ خانوار ایرانی و ۴۹ خانوار از اتباع خارجی، دارای سند مالکیت، و ۵۷ درصد خانواده‌ها مستاجر هستند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday