تسنیم/ فرمانده مرزبانی کردستان از کشف ۶۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای استان خبر داد.

سرهنگ محمدعارف سپهری، فرمانده مرزبانی کردستان از کشف محموله بزرگ انواع کالای قاچاق در مرزهای استان خبر داد و اظهار کرد: مقابله با قاچاق در مرزهای کردستان جزو برنامه‌های اولویت‌دار مرزبانی است.
وی از اجرای طرح عملیاتی رعد 6 به منظور مقابله با ورود و خروج کالای قاچاق در مرزهای بانه و مریوان خبر داد و افزود: در این طرح  توفیقات چشمگیری کسب شده که قاچاقچیان را غافلگیر کرده است.
فرمانده مرزبانی کردستان خاطرنشان کرد: در این طرح 77 دستگاه استخراج ارز دیجیتال، 568 راس دام سبک و سنگین، 38 هزار و 674 لیتر سوخت، دو هزار و 180 ثوب البسه، 99 دستگاه لوازم صوتی و تصویری، 168 دستگاه کارتخوان، 550 قطعه تجهیزات تلفن همراه و سایر اقلام از قاچاقچیان کشف شد.
سپهری از بازداشت 33 قاچاقچی و توقیف 18 دستگاه خودرو در این طرح مقابله با قاچاق در مرزهای استان خبر داد و اعلام کرد: برابر اعلام کارشناسان، ارزش ریالی کالاهای مکشوفه 63 میلیارد ریال برآورد شده است.
وی بر عزم جدی مرزبانان استان در مقابله با قاچاق کالا اشاره کرد و یادآور شد: مرزبانی کردستانی در راستای مقابله جدی با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز و تحقق شعار سال 1400 تحت عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها» آماده انجام هرگونه ماموریت و جانفشانی در این زمینه هستند.
فرمانده مرزبانی کردستان اظهار کرد: مرزبانان کردستانی برای حفاظت از مرزهای استان و مقابله با هرگونه قاچاق کالا و ارز در سخت‌ترین شرایط به رسالت خود عمل کرده و برای حفظ این موقعیت کنونی، جان می‌دهند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online