ایرنا/ اداره کل هواشناسی استان اصفهان با پیش‌بینی تشدید شرایط پایداری جو و انباشت و افزایش غلظت آلاینده‌ها همراه با کاهش کیفیت هوا از اوایل روز چهارشنبه تا نیمه اول روز پنجشنبه هفته جاری در استان، "هشدار نارنجی" صادر کرد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان احتمال رشد غلظت آلاینده‌ها تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی در صورت رعایت نکردن و کنترل منابع آلاینده به ویژه در مناطق پر تردد و صنعتی وجود دارد.
در این اطلاعیه تاکید شده است که ضمن کاهش تردد خودرویی و انسانی و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز خودداری شود.

محمدرضا رفیعی ، کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان نیز اظهار داشت: جوی پایدار تا پایان هفته بر روی استان استقرار خواهد داشت و آسمان صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد برای بیشتر مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: شرایط افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش دید و کیفیت هوا به دلیل پایداری جو و سردی هوا، در مناطق مرکزی و صنعتی استان و کلانشهر اصفهان وجود دارد.
وی ادامه داد: این آلودگی ها برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به اوج خود می رسد و شاخص کیفیت هوا در برخی ساعات به ناسالم برای عموم هم خواهد رسید.  
این کارشناس افزود: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعت روز گذشته به ۱۸ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما در سردترین ساعت امروز به صفر درجه سانتی‌گراد رسید و زرین شهر با ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بویین و میاندشت با هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان گزارش شدند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today