هه وال موکریان/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در اثر وقوع حوادث غیر مترقبه از ابتدای سال زراعی 1400 -1401 تا کنون، در حدود 14 میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان خسارت وارد شده است.

اکبر کرامتی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: این میزان خسارت وارده به زیر بخش های زراعی، باغی، دام و طیور ، تاسیسات و امور زیر بنایی و ادوات کشاورزی بوده است.
کرامتی تصریح کرد: در سال زراعی گذشته، بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان به اراضی باغی و زراعی و بخش دام و طیورو تاسیسات و امور زیر بنایی و ادوات کشاورزی خسارت وارد شد.
او افزود: از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون ۴۱ هزار هکتار از مزارع گندم استان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است که نیاز است با افزایش اگاهی کشاورزان و اطلاع رسانی توسط رسانه ها با توجه به مهلت بیمه‌گری  ۱۵ روزه تا آخر اذرماه این سطح افزایش یابد.
رئیس جهاد کشاورزی استان با تاکید بر انتقال روش‌ها و یافته‌های جدید علمی به کشاورزان برای کاهش میزان خسارت وارده به اراضی کشاورزی از طریق برنامه‌های آموزشی و ترویجی، گفت: همه ساله حوادث غیرمترقبه شامل سیل، تگرگ، خشکسالی، سرمازدگی و سایر موارد خسارات قابل توجهی به بخش کشاورزی وارد می‌کند که برای کاهش میزان خسارت وارده به کشاورزان، بیمه محصولات کشاورزی، مطمئن‌ترین راه برای جبران خسارات حوادث غیر مترقبه است.


آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today