ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای بیماری کووید۱۹ در بین مردم استان مرکزی به ۴۶ درصد رسیده است که این مسئله نگران کننده است و انتظار می‌رود مردم همکاری بیشتری را در این راستا داشته باشند.

علی علیمحمدی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار کرد: تزریق دو نوبت واکسن، کاهش آمار ابتلا، مرگ و میر و شمار افراد بستری از دلایل کمتوجهی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
وی ادامه داد: مردم استان مرکزی در اوایل شیوع کرونا تا سطح ۸۴ درصد دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردند اما این روند با کم‌خطر شدن شهرستان‌ها بر اساس نقشه رنگ‌بندی کرونا به مرور زمان به ۶۷ و ۵۳ و اکنون به ۴۶ درصد کاهش یافته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با وجود انتشار سویه جدید کرونا به نام اومیکرون عامه مردم باید هوشیارانه از بروز بحران جدید این بیماری پیشگیری کنند.
علیمحمدی افزود: سهل‌انگاری در رعایت موازین بهداشتی ممکن است موج جدیدی از بیماری را به دنبال داشته باشد و خسارات اقتصادی و انسانی سنگینی بر جای بگذارد.
وی به مردم توصیه کرد: همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و زدن ماسک، فاصله اجتماعی، شستشوی دست و حاضر نشدن در مراکز شلوغ را در دستور کار قرار دهند. 
شمار مبتلایان به کرونا از زمان شیوع تاکنون در استان مرکزی به ۱۰۵ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده است و ۲ هزار و ۹۷۷ نفر نیز در استان جان باخته‌اند.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today