ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با بیان اینکه هم اکنون خطر فرونشست دشت اردبیل را تهدید می‌کند، گفت: ضروری است با اجرای طرح‌های کوتاه مدت و مدیریت منابع آب با پشتوانه علمی در به تعادل رساندن مصرف تلاش شود.

علی حیدری اناری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در نشست هم اندیشی با شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه آب و خشکسالی اظهار کرد: به منظور مدیریت بهینه مصرف آب از ظرفیت بالای مراکز علمی و دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان استفاده خواهیم کرد.
وی بزرگترین چالش و مشکل حال حاضر در حوزه منابع آب استان را وضعیت نامناسب آبخوان دشت اردبیل عنوان کرد و گفت: در حال حاضر این دشت با ۷۸۰ میلیون مترمکعب کسری آب مواجه است که با برداشت‌های اضافی همه ساله ۱۶ میلیون مترمکعب به این رقم افزوده می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با تاکید بر نقش مردم در حل مسائل اجتماعی و فرهنگی و چالش‌های موجود در جامعه اظهار کرد: اعتقاد داریم با بیان دغدغه‌های موجود در بخش آب به مردم و در میان گذاشتن این چالش‌ها با آنها، بخش بزرگی از این موانع به فرصت تبدیل خواهد شد.
حیدری اُناری با اشاره به ظرفیت بالای استارت آپ‌ها، شرکت‌های دانش بنیان و مراکز علمی و دانشگاهی افزود: شرکت آب منطقه‌ای اردبیل آمادگی خود را برای استفاده از این ظرفیت بالا به منظور مدیریت مصرف آب در بخش های مختلف اعلام می‌کند.
وی مشارکت مردم در صرفه‌جویی آب را یادآور شد و گفت: مردم همیشه پای کار هستند و با اطلاع از وضعیت موجود منابع آبی مشارکت خوبی در صرفه جویی آب خواهند داشت.
حیدری اُناری با تاکید بر راهبرد سه گانه کنترل مصرف، مدیریت و فرهنگ‌سازی و اقدامات کیفی در بخش آب ادامه داد: با آسیب‌شناسی و ورود جدی مراکز علمی به مباحث آب به دنبال چرخه صحیح مصرف آب خواهیم بود.
وی اطلاع رسانی و برقراری ارتباط صمیمی با مردم را ضروری دانست وگفت: مشارکت دانشگاهها در مستندسازی تجربیات موفق بهره‌برداری از شبکه آبیاری مغان می‌تواند در بهبود مدیریت سایر شبکه های استان موثر واقع شود.
در این نشست نمایندگان کسب و کارهای نوین، شرکت های دانش بنیان و نمایندگان مراکز دانشگاهی نظرات خود را در برای برون رفت از بحران آب و همکاری با بخش آب ارائه کردند.
 
  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today