ایرنا/ کارشناس مسئول پیشگیری از ایدز و هپاتیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در قالب پویش "من آزمایش اچ. آی. وی می‌دهم" تاکنون پنج مبتلای جدید به ویروس ایدز در مشهد شناسایی شده‌اند.
 
علی حسین‌پور کارشناس مسئول پیشگیری از ایدز و هپاتیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پویش کشوری "من هم آزمایش می‌دهم" به منظور شناسایی بیماران احتمالی مبتلا به ایدز و به مناسبت روز جهانی ایدز به مدت یک ماه از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در حال اجراست.
وی گفت: از ۲۰ آبان ماه امسال تاکنون بیش از ۱۲ هزار آزمایش ویروس اچ. آی. وی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است که بیشترین شمار آزمایش‌های تست سریع ایدز مرتبط با این پویش در سطح کشور به شمار می‌رود.
کارشناس مسئول پیشگیری از ایدز و هپاتیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر ۶۰ مرکز فعال و ۲۰ مرکز موقت در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تست اچ. آی. وی را انجام می‌دهند.
حسین پور گفت: به همین منظور چهار مرکز دائمی مشاوره بیماری‌های رفتاری، کمپ‌ها، بهزیستی، زندانها، پایانه مسافربری، مراکز ویژه مراقبت مادران باردار و اتوبوس‌های سیار از جمله مراکزی هستند که تست اچ. آی. وی را در قالب پویش مزبور انجام می‌دهند.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today