تسنیم/ رئیس اتاق اصناف مرکز خراسان شمالی گفت: علی رغم بهره‌مندی اصناف سایر استان‌ها از تسهیلات ۴ درصد٬ متاسفانه اصناف خراسان شمالی از تسهیلات ۱۸ درصد کرونایی هم بی‌بهره ماندند.

مهدی امیدوار، رئیس اتاق اصناف مرکز خراسان شمالی با اشاره به فعالیت اصناف و بازاریان استان اظهار کرد: در حال حاضر 30 هزار واحد صنفی در خراسان شمالی فعالیت دارند که 15 هزار از این تعداد در شهرستان بجنورد حاضر هستند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته اصناف و بازاریان خراسان شمالی رتبه دوم کشور را در حوزه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نظم و آرامش در بازار کسب کردند افزود: با وجود اینکه حوزه اصناف خراسان شمالی رتبه دوم کشور را در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی کسب کردند اما در داخل استان هیچگونه تقدیری از بازاریان و اصناف استان نشد.
رئیس اتاق اصناف مرکز خراسان شمالی با ارائه پیشنهادات و انتظارات از استاندار جدید خراسان شمالی تصریح کرد: با توجه به شناخت و آگاهی از روحیه و عملکرد استاندار جدید خراسان شمالی انتظار می‌رود وی در حوزه بازار و اصناف نیز مشاور صنفی داشته باشد تا به خوبی بتواند در خصوص بازار و کسبه تصمیم‌گیری کند.
امیدوار با ارائه توضیحات تکمیلی در این باره افزود: انتظار می‌رود در تمامی جلسات مرتبط با بازار و حوزه اصناف نماینده اتاق اصناف و اتحادیه ها حاضر باشد نه اینکه کوچکترین انتقادی نسبت به عملکرد نماینده دولت داشته باشیم از حضور در جلسات منع شویم چرا که این عمل در خراسان شمالی مسبوق به سابقه بوده است.
وی حضور نماینده اتاق اصناف را در کنار سایر دستگاه‌های نظارتی جهت گشت‌های بازار ضروری عنوان و بیان کرد: برای اینکه دستگاه‌های نظارتی بتوانند به خوبی بر بازار کنترل داشته باشند بهتر است نماینده اتاق اصناف و اتحادیه ها در کنار نمایندگان دستگاه‌های نظارتی در گشت‌ها حاضر باشند تا تنش کمتری به وجود بیاید.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان از استاندار جدید خواست تا در خصوص ارائه تسهیلات کرونا برای کسبه خراسان شمالی تلاش و فعالیت مضاعف داشته باشد و در این خصوص گفت: در برخی از استان‌های همجوار کسبه و بازاریان از تسهیلات 4 درصد بهره مند شدند. این درحالی است که کسبه استان حتی نتوانستند تسهیلات 18 درصد دریافت کنند.
نماینده خراسان شمالی در اتاق اصناف ایران با ابراز گلایه از عدم دعوت از بخش خصوصی و بازاریان جهت معارفه استاندار خراسان شمالی بیان کرد: در حالی مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی با حضور وزیر کشور برگزار شد که از نمایندگان بزرگترین بخش خصوصی استان جهت حضور در این جلسه دعوت به عمل نیامد و بعد از گلایه ما و انعکاس آن در خبرگزاری تسنیم٬ ما را به جلسه دعوت کردند که این نوعی بی احترامی به کسبه و بازاریان و اتحادیه‌ها به شمار می‌رود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today