ایرنا/ استاندار خوزستان بر لزوم تحقق مطالبات پرستاران استان تاکید کرد و گفت: تلاش می‌کنیم مشکلات این قشر حل، و مطالبات آنها پرداخت شود.

صادق خلیلیان، استاندار خوزستان در آیین تجلیل از پرستاران در اهواز بیان کرد: شغل پرستاری بسیار پراهمیت و تاثیرگذار است و آنها تلاش بسیاری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی انجام می دهند.
وی با بیان اینکه بسیاری از خدماتی که پرستاران ارائه می‌دهند به شکل شایسته منعکس نمی شود و باید به طور ویژه از آنها تشکر کنیم افزود: پرستاران همواره یار و غمخوار بیماران بوده تا علاوه بر کارهای درمانی از نظر روحی تقویت شوند.
استاندار خوزستان گفت: امیدوارم بتوانیم مطالبات پرستاران را به خوبی پرداخت کنیم اگرچه از روز اولی که به خوزستان آمدم این موضوع را دنبال کرده و همچنان پیگیر آن هستم.
وی ادامه داد: پرداختی‌ها و کارانه‌ای که به پرستاران داده می‌شود بالا نیست و ما باید با یک ابتکار عمل و بر اساس درآمدهایی که در استان کسب می‌شود، به نوعی تلاش پرستاران را جبران کنیم.
وی یکی از دلایل کاهش پرداختی ها را کم شدن درآمدهای دانشگاه علوم پزشکی اهواز دانست و افزود: ما همواره پشتیبان پرستاران بوده و معتقدیم که سهم آنها باید پرداخت شود زیرا موضوع کرونا فشار زیادی به کادر درمان وارد کرد.
خلیلیان با بیان اینکه نخستین شهید کادر بهداشت و درمان یک پرستار بود گفت: زحماتی که پرستاران و کادر بهداشت و درمان در ۲ سال گذشته در بحث کرونا انجام دادند در تاریخ ماندگار خواهد شد.

 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today