ایسنا/ مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از ۸۵ درصد خدمات به حوزه پزشک قانونی به معاینات بالینی مربوط می‌شود که از این تعداد حدود ۱۶ درصد پرونده‌ها مربوط به تصادفات و حوادث رانندگی و حدود ۳۵ درصد هم مربوط به مراجعان نزاع است.

نظیفی، مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری از ارجاع بیش از ۳۰۰ پرونده به کمیسیون‌های پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری در هشت‌ماهه ابتدایی سال خبر داد و اظهار کرد: در نوبت اول ۲۳۰ مورد و در نوبت دوم ۷۰ مورد از این پرونده‌ها بررسی شد و نتیجه آن ارسال شده است.
وی افزود: همچنین باتوجه به شرایطی که ویروس کرونا به‌وجود آورده است، برای جلوگیری از ایجاد مشکلات برای مراجعان در کمیسیون‌های هفت نفره، این جلسات به صورت ویدئوکنفرانس با حضور پزشکان مطرح در استان تهران برگزار شد، تعداد جلسات برگزار شده در هشت‌ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ به ۲۷ مورد می‌رسد.
مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: پزشکان و کارشناسان پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری در راستای اجرای عدالت و صدور رأی عادلانه قضات در پرونده‌ها اظهار نظر می‌کنند که عمدتا این پرونده ها با موضوعات مختلف از جمله منازعه، تصادفات، صدمات ناشی از حوادث کار، تحمل حبس، علت تامه فوت، قصور پزشکی، روانپزشکی و ... است.
نظیفی با تأکید مجدد بر نوع مراجعات پزشکی قانونی افزود: بیش از ۸۵ درصد خدمات به حوزه معاینات بالینی مربوط می‌شود که از این تعداد حدود ۱۶ درصد پرونده‌ها مربوط به تصادفات و حوادث رانندگی و حدود ۳۵ درصد هم مربوط به مراجعین نزاع است، همچنین علاوه بر بخش‌های کمیسیون و آزمایشگاه، حدود ۷۲۰ جسد نیز سالانه در پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری تعیین علت فوت می شود.
وی نوع مراجعات به پزشکی قانونی را نشاندهنده اهمیت آن دانست و اظهار کرد: افراد زیادی برای گرفتن خدمت در حوزه‌های مختلف به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند و پزشکی قانونی نیز به‌عنوان سازمانی کاملا فنی و تخصصی در نظام سلامت قضایی به مردم خدمت می‌دهد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday