ایرنا/ مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی چهارمحال و بختیاری گفت: با تلاش خیران و ستاد دیه استان، از ابتدای امسال ۱۰۳ زندانی جرایم غیرعمد در استان با بدهی بیش از ۱۹۳ میلیارد ریال از زندان آزاد شدند.

حمیدرضا حیدری، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی چهارمحال و بختیاری در آیین افتتاح ساختمان جدید ستاد دیه استان اظهار کرد: امسال بیش از ۳۷ میلیارد ریال کمک بلاعوض توسط خیرین برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا شد.
وی از آزاد شدن چهار زندانی جرائم غیر عمد به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) و همزمان با افتتاح ساختمان ستاد دیه استان خبر داد و گفت: میزان بدهی این زندانیان ۹.۵ میلیاردریال بود که ۶ میلیارد ریال از بدهی گذشت شاکیان و یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض ستاد دیه دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال نیز تسهیلات پرداخت شده است.
رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین گفت: هر چند قانون در جهت صیانت از حقوق عامه مجازات حبس را در نظر گرفته است اما آموزش و فرهنگسازی در جامعه می‌تواند از اتفاقاتی که منجر به جرم  می شود جلوگیری کند. 
احمدرضا بهرامی با تقدیر از تلاش‌های ستاد دیه در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد افزود: اصلاح زیرساخت‌ها، قانون و مقررات مهمترین اقدامی است که می‌تواند میزان جرم و جمعیت کیفری راکاهش دهد.
مدیر نمایندگی  ستاد دیه چهارمحال و بختیاری نیز گفت: هم‌افزایی و همدلی خیرین، ادارات، نهادها و گروه‌های جهادی، سطح خدمت‌رسانی به زندانیان را افزایش خواهد داد و زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان را فراهم می‌کند.
مجید صیادی از مردم خیر استان خواست تا کمک‌های خود را برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد به شماره حساب ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۲۵۶۹۰ ستاد دیه استان واریز کنند.
وی افزود: ساختمان جدید ستاد دیه استان در منظریه، خیابان شهید استکی، ابتدای خیابان شهید داریوش رضایی‌نژاد با همدلی خیرخواهانه سازمان نظام مهندسی استان در اختیار ستاد دیه قرار گرفته است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday