تسنیم/ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: بیش از دو میلیارد دلار از مجموع صادرات غیر نفتی کشور مربوط به استان هرمزگان بوده و در این بخش نیاز است که دانشگاه‌های ما هم به موازات حرکات صنعتی خود را حرکت کند.

خلیل قاسمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار کرد: در تحریم دور گذشته که ابر قدرت‌ها ما را به تحریم بنزین تهدید می‌کردند؛ کشتی سازی هرمزگان با کشتی‌هایش و پالایشگاه نفت ستاره خلیج با صادرات بنزین به ونزوئلا اوج اقتدار را نشان داد. 
وی افزود‌: بیش از 20 میلیون تن تولید در استان داشتیم ولی به افتخار می‌گویم همه بنگاه‌های تولیدی بزرگ استان با ظرفیت بالا در حال تولید هستند و علت آن فراهم بودن بستر تولیدی است. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: بیش از دو میلیارد دلار از مجموع صادرات غیرنفتی کشور مربوط به استان هرمزگان بوده و در این بخش نیاز است که دانشگاه‌های ما هم به موازات حرکات صنعتی خود را حرکت کند. 
قاسمی تصریح کرد: سال گذشته بیش از 34 میلیون دلار صرفه جویی واردات قطعات و اجزا داشتیم که با کار پژوهشی و فناوری آن را تامین کردیم. 
وی گفت: سطح علمی و پژوهشی دانشگاه‌های هرمزگان کمتر از دانشگاه‌های سایر استان‌ها نیستند و واحد تحقیق و توسعه فولاد هرمزگان به سمت مرکز تحقیق و توسعه برتر کشور گام بر می‌دارد. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با تاکید بر تلاش برای افزایش ظرفیت تولید با استفاده از سطح علمی و پژوهشی جوانان استان اظهار داشت: ما تکمیل زنجیره ارزش را از دانشگاه‌ها می‌خواهیم که در تکمیل زنجیره محصولات منتخب تولیدی چه در حوزه نفت و پتروشیمی و چه در سایر حوزه‌ها دانشگاه وارد شود و به ما کمک کند. 
قاسمی گفت: در حوزه نیازها بحث تکمیل زنجیره ارزش در معدن نیز نیاز به کمک داریم چرا که اکثر محصولات معدنی استان خام صادر می‌شود و خواهش داریم رشته متالوژی نیز در استان راه‌اندازی شود چرا که نیاز به تربیت نیرو داریم، تا زمانی که که نتوانیم در حوزه تربیت نیروی متخصص خوب عمل کنیم نمی‌توانیم در خصوص اشتغال جوانان بومی پاسخگو باشیم. 
وی ادامه داد: ناهماهنگی که در حوزه تحقیق و توسعه بین وزارت تحقیقات و وزارت صمت وجود دارد باید از بین برود تا بتوانیم از حوزه پزشکی بهترین بهره را ببریم. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: شرایطی که امروز اقتصاد ما دارد چاره‌ای جز خودباوری و ایستادن روی پای خودمان ندارد و باید اتفاق نظر همه در بحث تولید را عملی کنیم.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today