صدا و سیما/ هکری که با سوء استفاده از ضعف امنیتی موجود در اکانت پیج اینستاگرام از شهروندان مازندرانی ۴۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

سرهنگ دوم سامع خورشاد رئیس پلیس فتا مازندران اظهار کرد: در پی شکایت چندتن از شهروندان مازندرانی درخصوص هک اکانت پیج اینستاگرام و کلاهبرداری از دنبال کننده‌های آنان تحت عنوان نیاز مالی، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با ثبت اظهارات شکات موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
سرهنگ دوم سامع خورشاد افزود: با ارائه مستندات شکات مشخص شد متهم با سوء استفاده از ضعف امنیتی موجود در اکانت شاکی، دسترسی به اکانت پیدا کرده و با ارسال پیام‌های جعلی از سایر کاربران کلاهبرداری می‌کردند.
او گفت: با اقدامات تخصصی انجام گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم ساکن یکی از شهر‌های پایتخت بوده، که با هماهنگی مقام قضائی کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا استان مازندران طی عملیاتی پیچیده موفق به شناسایی و دستگیری نامبرده شدند.
رئیس پلیس فتا مازندران گفت: در تحقیقات تخصصی صورت پذیرفته متهم در ابتدا موضوع پرونده را کاملا انکار کرد، ولی با مواجه با ادله دیجیتال جمع آوری شده چاره‌ای جز اعتراف نداشته و به مبلغ ۴۵ میلیارد ریال کلاهبرداری اینترنتی اقرار کرده وانگیزه اش را کسب منفعت مالی بیان داشت.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today