مهر/ رئیس دادگستری سیریک از پلمب ۶ واحد کارگاه جمع آوری بازیافت و ضایعات پلاستیکی و فلزات در روستای میشی و کلنگی این شهرستان خبر داد.

مجید حسینقلی، رئیس دادگستری سیریک گفت: با توجه به شکایت ها و درخواست های مکرر مردم شهرستان مبنی بر مالخری توسط واحدهای کارگاه های جمع آوری ضایعات، از این رو ماموران پلیس امنیت عمومی سیریک با محوریت مقابله جدی با کارگاه‌های ضایعاتی دخیل در امر خرید و فروش اموال مسروقه، موفق شدن که یک نفر سارق و یک نفر مالخر به همراه ۷۰۰ کیلوگرم سیم و کابل برق را شناسایی که با هماهنگی مرجع قضائی طی عملیاتی این افراد را دستگیر کردند.
وی با اشاره به اینکه متهمان پس از تحویل به مرجع قضایی، حکم لازم نیز صادر شد، افزود: در راستای اجرای حکم قضایی و دستور قضایی دادستان تعداد ۶ واحد کارگاه جمع آوری بازیافت ضایعات پلاستیک و فلزات در روستای میشی و کلنگی این شهرستا پلمب شدند.
رئیس دادگستری سیریک هدف از پلمب این کارگاه ها جلوگیری از خرید اموال مسروقه اداره برق عنوان کرد و افزود: سالانه خسارت سنگینی توسط سارقین به شبکه و تاسیسات شرکت‌های توزیع وارد می شود، که معمولا بعضی از کارگاه‌های ضایعاتی اقدام به مالخری می کنند.
حسینقلی با بیان اینکه نیاز است که در راستای برخورد با وقوع انواع سرقت ها، طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی دستگاه ها به کمک همدیگر بیایند، افزود: در جهت پیشگیری و کشف سرقت‌ها نیاز است که سایر دستگاه‌ها هم یاریگر نیروی انتظامی باشند تا بتوانیم با کمک یکدیگر از زمینه‌های وقوع جرایم مختلف به ویژه سرقت‌های خرد جلوگیری کنیم.
وی اضافه کرد: همین طوری که پلیس با تمام توان در راستای ارتقای امنیت تلاش می کند، نیاز است که برای برقراری امنیت پایدار، شهروندان نیز همکاری کنند، بنابراین از شهروندان تقاضا دارم در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوکی موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today