پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا زنجان از دستگیری عامل برداشت غیرمجاز خبر داد و گفت: کاربران از قرار دادن کارت بانکی و اطلاعات آن در اختیار افراد غریبه خودداری کرده و به صورت دوره‌ای نسبت به تغییر رمز کارت‌های بانکی خود اقدام کنند.

سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو، رئیس پلیس فتا استان زنجان در تشریح این خبر گفت: در پی وصول شکوائیه یکی از شهروندان زنجانی به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، موضوع  جهت شناسایی و دستگیری عاملان جرم در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و شیوه شگردهای خاص پلیسی متهم به‌ هویت معلوم در استان زنجان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی قضایی‌، دستگیر و به پلیس فتا استان زنجان انتقال داده شد.
این مقام انتظامی افزود: در بازجویی‌های اولیه متهم منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد، پس از مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان ضمن اقرار به جرم خود عنوان داشت، شاکی پرونده از آشنایان می‌باشد که با سوء استفاده از اعتماد وی پس از دستیابی به اطلاعات حساب بانکی، اقدام به برداشت غیرمجاز در چند مرحله از حساب شاکی می‌نماید.
وی در رابطه مهم‌ترین دلیل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد، گفت: سهل‌انگاری در حفظ و نگهداری اطلاعات حساب بانکی و اعتماد بی‌جا به افراد از مهم‌ترین دلایل برداشت‌های غیرمجاز است.
سرهنگ آدینه‌لو با اشاره به معرفی متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی به عموم شهروندان توصیه کرد: سرویس پیامک حساب بانکی‌شان را فعال کنند تا در صورت برداشت غیرمجاز و یا هرگونه سوء استفاده احتمالى، سریعا از موضوع مطلع شوند.
رئیس پلیس فتا استان زنجان در پایان گفت: شهروندان توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق فوریت های سایبری به شماره 096380 یا سایت پلیس فتا به آدرس: www.cyberpolice.ir در بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today