دیار آفتاب/ نماینده اراک، کمیجان و خنداب گفت: رئیس‌جمهور دستوراتی دادند تا موضوع کارخانه‌های هپکو آذرآب به‌صورت جدی و ویژه تا رفع موانع تولید در این واحدها دنبال شود، همچنین از معاون اجرایی رئیس‌جمهور خواستند به مسئله مازوت سوزی نیروگاه شازند ورود کنند تا وزارت نفت ملزم به تأمین گاز این نیروگاه شود.

محمدحسن آصفری، نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در تشریح جزئیات نشست صبح امروز مجمع نمایندگان استان مرکزی با رئیس‌جمهور اظهار کرد: این جلسه که با اعضای مجمع نمایندگان ۵ استان برگزار شد حدود ۳ ساعت به طول انجامید و نمایندگان دغدغه‌هایی را نسبت به مسائل ملی و منطقه‌ای مطرح کردند.
آصفری در رابطه با موضوعات مطرح‌شده توسط خود در این نشست افزود: گلایه نسبت به تخصیص بودجه استان ازجمله موارد مورداشاره بود که چرا استان مرکزی در بخش درآمدی و واریز به خزانه دارای رتبه چهارم و پنجم است ولی در برگشت اعتبار به استان در رتبه ۲۳ قرار دارد که نسبت به آن اعتراض داشتیم و خواهان اصلاح این روند بودجه‌ریزی در کشور هستیم.
وی ادامه داد: این مسئله باعث خواهد شد که توازن شکل نگیرد و استان‌هایی که درآمد خوبی دارند برای واریز درآمد به خزانه تشویق نشوند لذا این ایراد معیوب در ساختار بودجه باید اصلاح شود.

دستور رئیس جمهور برای پیگیری و رفع مشکلات هپکو و آذرآب
نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب تصریح کرد: از نکات مهم مطرح‌شده در این جلسه مشکلات کارگران کارخانه‌های هپکو و آذرآب بود که درخواست داشتیم آقای رئیس‌جمهور به‌صورت جدی به این مسئله ورود کنند چراکه امروز آذرآب هم در حال دچار شدن به مشکلاتی مثل هپکو است و از طرف دیگر با برخی تصمیماتی که در دولت گرفته می‌شود وضعیت کارخانه هپکو روزبه‌روز بدتر می‌شود و بهتر نشده لذا نیاز است تا شخص رئیس‌جمهور به موضوع این دو کارخانه بزرگ ورود کند.
آصفری افزود: آقای رئیس‌جمهور در رابطه با مشکلات آذرآب سؤال داشتند که مشکلات مالی آن تشریح شد و نیاز است با اختیارات شخص رئیس‌جمهور به مشکلات آذرآب و هپکو رسیدگی شود تا وضعیت این دو واحد صنعتی بهبود پیدا کند.
وی اظهار کرد: در نهایت در بحث مشکلات کارخانه‌های ما رئیس‌جمهور دستوراتی دادند تا موضوع کارخانه‌های هپکو و آذرآب به‌صورت جدی و ویژه تا رفع موانع تولید در این واحدها دنبال شود.
نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب همچنین معضل آلودگی هوای اراک را از دیگر مسائل مطرح‌شده در حضور رئیس‌جمهور عنوان کرد و گفت: نسبت به اینکه چرا دستور داده‌شده در نیروگاه شازند مازوت سوزانده شود گلایه شد و ما درخواست دادیم که مصرف مازوت قطع و از گاز استفاده شود که رئیس‌جمهور نیز بلافاصله دستور دادند تا استاندار شخصاً مسئله نیروگاه را پیگیری کنند و همچنین از معاون اجرایی رئیس‌جمهور خواستند به مسئله ورود کنند تا وزارت نفت ملزم به تأمین گاز این نیروگاه شود.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today