صاحب نیوز/ مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان گفت: در حال حاضر وضعیت ذخیره خون استان تنها 4 روز است که این شرایط بحرانی نبوده؛ ولی مطلوب نیز نیست. ما باید ذخیره خون مرکز را بالای 7 روز نگاه داریم تا بتوانیم پاسخگوی مراکز درمانی باشیم.

لطفعلی جعفری، مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان اظهار کرد: باتوجه به اینکه در فصل سرما قرار داریم و با کاهش مراجعه‌کننده خون مواجه هستیم ولی مصرف خون مراکز درمانی به قوت خود باقی است، از اهداکنندگان می خواهیم که با مراجعه به مراکز انتقال خون استان، خون خود را اهدا کنند.
وی عنوان کرد: در حال حاضر وضعیت ذخیره خون استان 4 روز است که این شرایط بحرانی نبوده ولی مطلوب نیز نیست، ما باید ذخیره خون مرکز را بالای 7 روز نگهداریم تا بتوانیم پاسخگوی مراکز درمانی باشیم.
جعفری بیان کرد: از بانوان استان درخواست داریم همانگونه که در مشارکت های اجتماعی به صورت فعالانه مشارکت می کنند در امر اهدای خون نیز مشارکت بیشتری داشته باشند و با مراجعه به مراکز اهدای خون، خون خود را اهدا کنند.
وی افزود: علاوه بر آن مراجعه کنندگان ما اول مشاوره و معاینه می شوند سپس خون‌گیری انجام می شود، مراجعه کنندگان از کم خونی نترسند چرا که اگر شرایط اهدای خون را نداشته باشند از آن ها خون گرفته نمی شود.
لطفعلی جعفری گفت: همشهریان بابت اهدای خون نگرانی نداشته باشند مراکز اهدای خون کاملا استرلیزه می شود و تمام پروتکل‌های بهداشتی از نظر کرونا رعایت می شود، از اهداکنندگان خون و

هم‌استانی‌ها درخواست داریم به صورت مستمر و تدریجی برای انتقال خون به مراکز اهدای خون مراجعه کرده و خون خود را اهدا کنند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today