ایرنا/ بارش برف در پنجاه‌وچهارمین روز از فصل بهار، ارتفاعات شهرستان تکاب در جنوب آذربایجان غربی را سفیدپوش کرده و موجب کاهش محسوس دما به مثبت ۴ سانتی‌گراد شده تا تکاب سردترین شهر این استان در شبانه‌روز گذشته باشد.

رسول جبرییلی، رئیس اداره هواشناسی تکاب، با اشاره به بارش برف در این شهرستان و نیز بیان اینکه بامداد امروز دمای هوای تکاب نسبت به 3 روز گذشته 3 درجه کاهش یافت، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته این شهرستان با دمای مثبت ۴ سانتی‌گراد سردترین شهر استان بود.
وی اضافه کرد: پس از تکاب، شهرهای چالدران در شمال استان با دمای 3 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوکان و میاندوآب در جنوب استان با دمای ۳.۱ و ۳.۷ درجه بالای صفر شب سردی را پشت سرگذاشتند.
وی با اشاره به اینکه بیشینه دمای هوای تکاب در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود، اظهار کرد: شهرهای پادشت با ۲۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، شوط با ۱۹.۶ درجه و میاندوآب با ۱۸.۷ درجه بالای صفر گرمترین شهرهای آذربایجان غربی در شبانه روز گذشته بودند.

رییس اداره هواشناسی تکاب ادامه‌ داد: مجموع بارندگی ها در تکاب در سال زراعی جاری به ۲۶۷.۷ میلی‌متر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته اما نسبت به وضعیت نرمال کاهش ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.
جبرییلی اضافه‌ کرد: وضعیت هوای تکاب در روزهای آینده صاف تا قسمتی ابری و در بعضی اوقات با وزش باد همراه خواهد بود که در برخی ساعات نیز بارش‌های پراکنده در منطقه رخ خواهد داد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today