ایرنا/ رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم گفت: طرح بهسازی محور قدیم قم- کاشان(پل روگذر آزادراه) به طول ۱.۵ کیلومتر با اعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد ریال اجرایی شد.

عباس شکوری، رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم اظهار کرد: با توجه به ترافیک چشمگیر و ترکیبی محور قدیم قم- کاشان که غالبا وسائط نقلیه سنگین است، این طرح به‌منظور صیانت و ارتقاء سطح ایمنی راه‌ها اجرایی شد.
وی به اجرای طرح بهسازی این محور که طی سال گذشته اجرا و به بهره‌برداری رسید، اشاره و اضافه کرد: در این طرح بیش از ۸ کیلومتر از محور قدیم قم- کاشان با اجرای عملیات تراش و روکش آسفالت بهسازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم با یادآوری آن‌که پروژه بهسازی پل روگذر آزادراه قم- کاشان واقع در جاده قدیم قم- کاشان، ادامه طرح بهسازی سال گذشته است، خاطرنشان کرد: در این طرح محور قدیم قم- کاشان(محدوده پل روگذر آزادراه قم- کاشان) با اجرای تراش و روکش آسفالت بهسازی می‌شود.
شکوری به پروسه خستگی و اضمحلال آسفالت محدوده پل روگذر آزادراه قم- کاشان اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که در قالب پل‌های جاده‌ای به دلیل شیب طرفین و دیگر عوامل ایستایی، وسائط نقلیه با ترمزهای ممتد نسبت به کاهش سرعت اقدام می‌کنند با پدیده فتیله شدن سطح آسفالت در محدوده پل‌ها روبرو می‌شویم.
وی در خصوص مشخصات فنی- اجرایی طرح بهسازی پل روگذر آزادراه قم- کاشان نیز گفت: در اقدام نخست نسبت به تراش آسفالت و رفع فتیله‌های آسفالتی اقدام و سپس با اجرای روکش، سطح پل و رمپ و لوپ‌ها بهسازی می‌شود.
رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت تسریع در اجرای این طرح، بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده، تا پایان اردیبهشت‌ماه امسال، شاهد تکمیل و بهره‌برداری از پروژه بهسازی جاده قدیم قم- کاشان(پل روگذر آزادراه) خواهیم بود.
وی بیان کرد: با توجه به عدم اعمال انسداد ترافیکی در محدوده پل روگذر قم- کاشان، از رانندگانی که از مسیر اجرای پروژه تردد می‌کنند درخواست می‌شود ضمن رعایت کامل جوانب ایمنی، تعامل و همکاری لازم را با عوامل اجرایی این پروژه مهم عمران جاده‌ای داشته باشند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday