مهر/ مدیرکل کمیته امداد استان کردستان از برنامه ریزی و هدف گذاری این نهاد برای پرداخت سه هزار فقره جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به فرزندان خانواده های تحت حمایت در سال جاری خبر داد.

رضا طوسی، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان اظهار کرد: یکی از سرفصل‌های خدمات کمیته امداد کمک به بحث ازدواج مددجویان تحت حمایت است.
وی افزود: در این جهت کمیته امداد استان کردستان در سال گذشته دو هزار و ۶۵۰ فقره جهیزیه و هدیه ازدواج به دختران و پسران خانواده‌های تحت حمایت اهدا کرده که برای این تعداد بالغ بر ۶۰ میلیارد اعتبار تومان هزینه شده است.
طوسی تصریح کرد: جهیزیه اهدایی به نوعروسان در سال گذشته و با اولویت پرداخت به ایتام در قالب پنج قلم کالای اساسی شامل یخچال، تلویزیون، لباسشویی، اجاق گاز و جارو برقی با ارزش ریالی ۳۰ میلیون تومان بود که از محل اعتبارات این نهاد و کمک خیرین تأمین شد.
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان ادامه داد: در سال جاری سه هزار فقره جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان پرداخت خواهد شد که برای این تعداد، حدود ۹۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی گفت: ارائه مشاوره و شرکت زوجین در کلاس‌های آموزش خانواده و کمک به ازدواج مجدد بانوان از دیگر خدمات این نهاد در حوزه ازدواج است که به مددجویان ارائه می‌شود.
طوسی افزود: در کنار این خدمات، در بحث ایجاد اشتغال برای این جوانان تسهیلات اشتغالزایی قرض الحسنه نیز پرداخت خواهد شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online