فارس/ استاد و مدرس برجسته هنر خوشنویسی کشور، دو اثر ویژه خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.

تابلوی «این نظم گریه‌خیز» با محتوای عاشورایی ترکیب بند محتشم کاشانی و تابلوی «شمس الشموس» با اشعاری در مدح امام هشتم(ع)، عناوین آثاری است که از سوی علی‌اکبر رضوانی به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.
وی این اهدا را مایه مباهات و افتخار خودش دانست و اظهار کرد: بی‌شک این‌گونه اقدامات از سوی هنرمندان باعث ماندگاری هر چه بیشتر آن اثر و زنده ماندن یاد هنرمند می‌شود.
این هنرمند برجسته دارای مدرک استادی از انجمن خوشنویسان ایران و درجه یک هنری است که زیر نظر استادان مطرح خوشنویسی، یدالله کابلی، امیراحمد فلسفی، عباسعلی صحافی مقدم و ابراهیمی فخر به تحصیل هنر پرداخته است.
رضوانی تاکنون ۳۸ نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از کشور برگزار و در نمایشگاه‌های مختلف گروهی انجمن خوشنویسان شرکت کرده است.
وی عناوینی از قبیل برگزیده جشنواره اول و دوم جهان اسلام، برگزیده جشنواره طریق جاوید و دوره‌های مختلف جشنواره قرآن کریم را نیز در کارنامه هنری خود ثبت کرده است.
رضوانی پیش از این نیز سه اثر ارزشمند هنری خود شامل دو جلد قرآن کتابت شده در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ و ۳۵ در ۵۰ و صحیفه سجادیه با خط شکسته نستعلیق را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرده است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today