نماد آخرین خبر

خروج از مرز خسروی برای زائران استان کرمان آزاد شد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
خروج از مرز خسروی برای زائران استان کرمان آزاد شد

تسنیم/ مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه ۹۸ هزار و ۵۲۵ زائر اربعین استان کرمان در سامانه سماح ثبت‌نام کردند، گفت: خروج از مرز خسروی هم برای زائران کرمان آزاد شده است.

محمود عرب‌نژاد، مدیرکل حج و زیارت استان کرمان صبح امروز در جلسه ستاد اربعین استان کرمان که با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان و اعضای این ستاد در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، با بیان اینکه تا کنون 98 هزار و 525 زائر اربعین از استان کرمان در سامانه سماح ثبت‌نام کردند، اظهار کرد: از این تعداد 52 هزار نفر مرد و 46 هزار نفر زن هستند.
وی با اشاره به اینکه به غیر از مرزهایی که قبلاً اعلام شده بود، خروج از مرز خسروی هم برای زائران کرمان آزاد شده است، گفت: 82 هزار زائر کرمانی متقاضی عبور از مرز شلمچه هستند.
احسان عراقی‌زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه شرکت‌های معدنی بزرگ استان، تعداد اتوبوس قابل توجهی دارند، اظهار داشت: انتظار می‌رود با توجه به مشکل استان در بحث جابه‌جایی زائران، در جابجایی زائران اربعین به سمت مرز شلمچه و بالعکس همکاری کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه تعداد زیادی از زائران پیاده‌روی اربعین، متقاضی استفاده از اتوبوس هستند، گفت: روزانه 250 اتوبوس از استان کرمان برای حمل و نقل زائران اربعین با ما همکاری دارند.
سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان نیز در این جلسه، اظهار داشت: نیروی انتظامی در ایام اربعین برای خدمت‌گذاری به زائران اربعین حسینی در ابعاد مختلف از جمله تامین نظم و امنیت فعالیت دارد.
وی با بیان اینکه در این ایام از استان کرمان عبور زائران خارجی را داریم که باید به نحو مناسب انجام شود، گفت: امنیت ترافیکی این زائران بسیار اهمیت دارد و باید به بهترین نحو انجام شود.
فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: امسال زیارت مرقد مطهر شهید سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت، مدنظر زائران خارجی است که پلیس در این زمینه همکاری دارد تا به خوبی انجام شود.
وی تاکید کرد: راهداری نظارت بر رفتار رانندگان و اتوبوس‌ها را حتماً انجام دهد و اتوبوس‌ها به ویژه برای انتقال زائران پیاده‌روی اربعین از ایمنی لازم برخوردار باشند تا برای آنها مشکلی پیش نیاید.
سردار ناظری با بیان اینکه نیروی انتظامی در بحث جاماندگان اربعین نیز فعال است، گفت: این برنامه نیز باید به شایستگی و در کمال امنیت و آرامش در استان برگزار شود.
حجت‌الاسلام علی جلالی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه امسال 313 موکب در ایام اربعین توسط سازمان اوقاف دایر می‌شود، اظهار داشت: در استان کرمان 25 موکب دایر می‌شود.
وی از راه‌اندازی 12 موکب در عراق خبر داد و گفت: از این تعداد دو موکب کاملا توسط اوقاف کرمان اداره می‌شود و در موکب ماهان نیز برای پذیرایی از زائران پاکستانی امام حسین (ع) کمک‌رسانی خواهیم کرد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar