نماد آخرین خبر

کاهش میزان جوجه‌ریزی در چهارمحال‌وبختیاری

منبع
ايسنا
بروزرسانی
کاهش میزان جوجه‌ریزی در چهارمحال‌وبختیاری

ایسنا/ مدیر طیور سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: افزایش قیمت مرغ، موجب کاهش تقاضا شد، بنابراین میزان جوجه‌ریزی نیز متناسب با تقاضا در استان تا حدودی کاهش پیدا کرده است.

رضا رحمانی، مدیر طیور سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مشکلی بابت تولید مرغ و جوجه‌ریزی در چهارمحال و بختیاری و بختیاری وجود ندارد، اظهار کرد: در تیرماه سال‌جاری با کاهش جوجه‌ریزی در استان به‌علت کاهش تقاضا مواجه بودیم، اما در مردادماه وضعیت جوجه‌ریزی مطلوب بود.
وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت مرغ به‌علت اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها بود، افزود: افزایش قیمت مرغ، موجب کاهش تقاضا شد، بنابراین میزان جوجه‌ریزی نیز متناسب با تقاضا در استان تا حدودی کاهش پیدا کرده است.
مدیر طیور سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه قیمت مصوب مرغ توسط دولت ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است، گفت: اما اکنون به‌علت تولید بالاتر از نیاز، مرغ با قیمت ۵۷ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار چهارمحال و بختیاری عرضه می‌شود و این مسئله باعث ایجاد ضرر و زیان برای مرغداران می‌شود، اما اجازه ندادیم جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها متوقف شود.
رحمانی با اشاره به اینکه در گذشته روزانه بین ۸۰ تا ۹۰ تن مرغ در چهارمحال و بختیاری کشتار و مصرف می‌شد، بیان کرد: اکنون میزان کشتار مرغ  در استان ۵۰ تا ۶۰ تن و مازاد  بر نیاز استان است.
وی در پایان عنوان کرد: مشکلی بابت تولید و جوجه‌ریزی در استان وجود ندارد، صادرات مرغ می‌تواند کمک‌کننده باشد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday