صدا و سیما/ بیش از ۴۷۰ تخت بیمارستانی مراکز درمانی غیردانشگاهی برای خدمت‌رسانی به زائران ماه صفر اختصاص یافته است.

دکتر شاپور بدیعی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بیمارستان‌های غیردانشگاهی موسی بن جعفر (ع)، امام زمان (عج) و جوادالائمه (ع) ۴۷۱ تخت بیمارستانی شامل ۴۳۵ تخت عادی و ۳۶ تخت ویژه را برای مأموریت دهه پایانی ماه صفر اختصاص داده‌اند و همه نیرو‌های حوزه درمان در آماده‌باش کامل هستند.
بدیعی افزود: به این مناسبت از همه بیمارستان‌ها خواسته شده است تا فعالیت شبانه‌روزی خود را در بخش‌های بالینی و اتاق‌های عمل در دستور کار قرار دهند و در نوبت بندی از ظرفیت همه اعضای کادر درمان در همه حوزه‌های تخصصی اعم از پزشکی، پرستاری، دستیاری و کمک پرستاری استفاده کنند.
وی گفت: همچنین سامانه سیار بیمارستانی در محدوده میدان بیت المقدس با حضور متخصصان جراحی و طب اورژانس و همچنین کادر مجرب درمان پیش بینی شده تا در صورت نیاز خدمت‌رسانی لازم و به‌موقع را به بیماران داشته باشند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در مجموع ۶ هزارو ۶۷۳ تخت بیمارستانی شامل ۵ هزارو ۸۰۹ تخت عادی و ۸۶۴ تخت ویژه در بیمارستان‌های دولتی، غیردولتی، خصوصی، نظامی و خیریه‌ای پذیرش بیماران را انجام می‌دهند.
بیمارستان هاشمی نژاد برای خدمت رسانی به زائران رضوی در آماده باش است.
دکتر سید محمد موسوی، رئیس بیمارستان هاشمی نژاد مشهد ابراز کرد: این مرکز درمانی با ۳۲۰ تخت فعال، ۲۲ بخش درمانی و ۴۴ تخت اوژانس آماده خدمت رسانی به زائران و مجاوران رضوی است.
موسوی افزود: اورژانس این بیمارستان نیز برای ارائه خدمت سرپایی به زائران پیاده و یا آماده سازی بیماران نیازمند بستری فعال است.
وی گفت: عمل‌های غیر اورژانسی این بیمارستان هم در این روز‌ها متوقف شده است تا مرکز، آماده بیماران احتمالی مراسم شهادت امام رضا (ع) باشد.
رئیس بیمارستان هاشمی نژاد مشهد گفت: زائران پیاده‌ای که از محور سرخس به سمت حرم رضوی مراجعه می‌کنند در صورت نیاز به خدمات حوزه سلامت می‌توانند از خدمات موکب این مرکز درمانی بهره‌مند شوند.
موسوی گفت: حفظ سلامت زائران پیاده از مهمترین وظایف نظام سلامت است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today