ایرنا/ استان مرکزی روز سه‌شنبه همزمان با آخرین روز از ماه صفر و سالروز شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت امام رضا(ع) غرق در عزا و ماتم است.

مردم ولایت مدار استان مرکزی از شب گذشته و امروز سه‌شنبه با حضور در مساجد و حسینه ها، در غم شهادت حضرت امام رضا(ع) مرثیه خوانی کردند، بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.
از ساعات اولیه امروز مردم شهرستان اراک در حسینیه ها و میادین محلات تجمع کردند و با تشکیل دسته های سینه زنی و زنجیر زنی از نقاط مختلف شهر به سمت امامزاده عبدلله و آمنه خاتون(س) این شهر به راه افتادند.
مداحان و سخنرانان نیز در این مراسم‌ ضمن بیان فضائل و مناقب امام هشتم شیعیان در رثای اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مرثیه سرایی کردند و حاضران اشک ماتم ریختند.
عده ای از مردم خداجو و ولایتمدار شهر اراک نیز با توزیع نذورات و برپایی ایستگاه‌های صلواتی از عزاداران امام رضا(ع) پذیرایی کرده و ارادت خود به اهل بیت (ع) را ابراز کردند.
تعزیه‌خوان‌های شهرستان‌ تفرش نیز با برپایی مراسم تعزیه‌خوانی در تکایای تاریخی این شهر از جمله ششناو، خلچان، میانده، بازرجان و مشهد بازرجان در ماتم امام هشتم شیعیان به سوگ نشستند.
آیین عزاداری امام ضا (ع) در شهرستان های ساوه خمین، زرندیه، آشتیان، کمیجان، فراهان، شازند، محلات، دلیجان و خنداب نیز برگزار شد.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today