باشگاه خبرنگاران/ مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: مورد جدید ابتلا به بیماری وبا در استان چهارمحال و بختیاری گزارش نشد.

اصغر نوروز زاده، مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار کرد: به دنبال بازگشت زائران اربعین حسینی از کربلای معلا، ۴ مورد ابتلا به بیماری وبا در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شد.
وی با بیان اینکه بیماران مبتلا به وبا هم اکنون با حال عمومی خوب درحال بهبود هستند، افزود: پس از شناسایی و اقداماتی درمانی برای بیماران، افراد نزدیک و در ارتباط با این افراد نیز مورد بررسی و غربالگری قرار گرفتند.
مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار، زائران اربعین حسینی برای حفظ سلامت اطرافیان در صورت احساس بیماری، تا چند روز پس از بازگشت از دید و بازدید پرهیز کنند.
وی گفت: زائران اربعین هنگام بازگشت از سفر اگر احساس می‌کنند علائمی از بیماری دارند از دست دادن و روبوسی با اطرافیان بپرهیزند و چند روزی مراودات و دید و بازدید نداشته باشند تا در صورت بیمار بودن به دیگران انتقال پیدا نکند.
نوروز زاده افزود: به‌خصوص در مراوده با افراد بیمار، سالمند، باردار، کودکان دارای بیماری‌های زمینه‌ای و نقص سیستم ایمنی، خاص، قلبی عروقی، دیابت و فشار خون نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.
وی ادامه داد: با رعایت شیوه نامه بهداشتی از جمله استفاده از آب آشامیدنی سالم، شست‌وشوی دست‌ها و استفاده از ماسک از ابتلا به بیماری پیشگیری کنید.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday