باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از احداث ۳۲ پروژه ساخت راه روستایی در شهرهای مختلف استان طی نیمه نخست سال جاری خبر داد.

پیمان آرامون، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار کرد: این پروژه‌ها در شهرستان‌های ارومیه، اشنویه، خوی، چایپاره، شوط، چالدران، پلدشت، سلماس، تکاب و پیرانشهر با هدف تسهیل و ایمن سازی ترددهای جاده‌ای اجرایی می‌شود.
وی گفت: پروژه احداث و بهسازی محورهای روستایی مذکور به طول نزدیک به ۱۵۰ کیلومتر در دستور کار قرار گرفته که عملیات اجرایی آنها به‌صورت فعال در حال انجام است.
آرامون تصریح کرد: درصد پیشرفت پروژه‌های راه روستایی فعال در سطح استان از ۲۰ تا ۱۰۰ درصد متفاوت بوده و تاکنون به‌طور متوسط بالغ بر ۸۱ درصد پروژه‌های ابلاغ شده آسفالت شده است.
وی بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی چهارطاق در تکاب، وزنه در نقده، عرفات و قرمزی داش در چالدران، همت آباد در سلماس، هوبه کوخان در میاندوآب، قیزقاپان در پیرانشهر، کرد کندی در شاهین دژ، ایشکه سو در شوط، بی زنده و یاریم قیه در خوی و کانی میران در ارومیه را از مهم‌ترین پروژه‌های آسفالت راه‌های روستایی استان در دست اجرا عنوان کرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی تاکید کرد: احداث و آسفالت این میزان از راه‌های روستایی استان بی‌شک تأثیر بسزایی در رفع محرومیت و ارتقای سطح دسترسی خانوار روستایی از راه مناسب آسفالته و شاخص‌های توسعه روستایی خواهد داشت.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today