تسنیم/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارگاه‌های عمرانی بی توجه به ایمنی کارگران منتظر تعطیلی باشند.

حمیدرضا واعظی‌زاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: اقدامات پیشگیرانه برای کاهش حوادث ناشی از کار موثر بوده و بدون تردید و اغماض با کارگاه‌های عمرانی متخلف قاطعانه برخورد می‌کنیم.
وی افزود: با نظارت‌های صورت گرفته و برگزاری دوره‌های آموزشی، حوادث ناشی از کار در استان طی نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل پنج درصد کاهش یافت.
واعظی‌زاده ابراز کرد: بدون تردید، پیشگیری بهتر از درمان است به این دلیل که در وهله نخست باید موارد ایمنی تذکر داده شوند تا مانع از بروز حادثه ای شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همزمان با سراسر کشور در قالب طرح سراسری بازرسی ضربتی از کارگاه های پر خطر تعداد 9 بازرس کار استان حضور یافتند و در این طرح از کارگاه های پرخطر و واحدهای انبوه سازی در استان بازرسی صورت گرفت.
وی ادامه داد: بازدید ها برای صیانت از ایمنی نیروی کار و حفاظت از داشته‌های واحدهای کارگری بوده که بر اساس مواد 85، 96 و 105 قانون کار نسبت به اجرای آن تاکید شده است .
واعظی‌زاده با اشاره به اینکه حفظ نیروی انسانی رسالت و وظیفه ما است و قانون بر این مورد تاکید بسیار دارد، افزود: از این پس به صورت یک هفته در میان کار بازرسی از کارگاه های صنعتی و تولیدی، ساختمان سازی و انبوه سازان و هر کارگارگاهی که ریسک ایمنی و خطرپذیری دارد، ادامه خواهد یافت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امروز ابلاغیه رفع نقص به مسئولان کارگاه ها تسلیم و در راستای ماده 105 قانون کار موارد لازم تذکر داده شد و بنابراین برخورد قانونی و پلمب واحدهای متخلف در صورت نیاز اجرایی می شود.
وی تصریح کرد: به طور میانگین سالانه هر بازرس کار از کارگاه های مختلف 370 مورد بازدید خواهد داشت.
واعظی‌زاده گفت: در طول سال چهار هزار و 400 مورد بازرسی به صورت میانگین از واحدهای کارگاهی انجام می‌گیرد.
وی بیان کرد: مهمترین مبحثی که در طرح ضربتی و سراسری مد نظر بوده اقدامات پیشگیرانه و گوشزد نمودن اصول و مبانی ایمنی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: کهگیلویه و بویراحمد در خصوص بحث آموزش‌های نو و قوانین پیشگیرانه مسیر رو به رشدی دارد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today