ایلنا/ هم‌زمان با هفته گردشگری، مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان از اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران و متقاضیان اقامتگاه‌های بوم‌گردی خبر داد و از آنان دعوت کرد تا برای ثبت درخواست خود به این اداره‌کل مراجعه کنند.

محمدحسین ارسطوزاده، مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان اظهار کرد: تأسیسات گردشگری به‌ویژه اقامتگاه‌های بوم‌گردی از جمله اماکنی هستند که به‌صورت مستقیم برای سرمایه‌گذاران سوددهی دارند.
وی ادامه داد: به همین دلیل، افرادی که قصد احداث و راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌‌گردی در نقاط مختلف خوزستان را دارند یا خواهان تبدیل بنا‌ها به این‌گونه اقامتگاه‌ها هستند، می‌توانند با مراجعه به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یا تارنمای صدور موافقت اصولی وزارتخانه میراث‌فرهنگی، مدارک خود را برای دریافت تسهیلات ارائه دهند و ثبت کنند.
به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان، از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۸ هزار بازدید از این اماکن انجام شده است.
وی افزود: با توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در سطح استان از راه سازگاری با محیط طبیعی، جوامع محلی و اقتصادی می‌توانند پایدار بمانند و به توسعه پایدار گردشگری کمک کنند.
ارسطوزاده عنوان کرد: باتوجه‌به این‌که فصل گردشگری در استان خوزستان از نیمه دوم سال و از ابتدای پائیز آغاز می‌شود، انتظار می‌رود از این پس با افزایش تعداد گردشگران و صعودی شدن رقم بازدید‌ها از مناطق تاریخی مواجه شویم.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today