ایرنا/ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: یک باب مدریه خیرساز در روستای سخت گذر " شباندر" بخش سپیددشت شهرستان خرم‌آباد بهره‌برداری شد.

یونس بهاروند ایران نیا، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان اظهار کرد: خانواده زنده یاد محمد خورشیدوند، یک واحد آموزشی ۲ کلاسه را در این روستا احداث کرده اند.
وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۱۲۷ میلیارد تومان در حوزه خیرین مدرسه ساز در استان جذب شده است افزود: در این مدت ۳۰ تفاهم نامه مدرسه سازی در قالب ۵۶ کلاس درس منعقد و امسال تاکنون ۲۰ تفاهم نامه در قالب ۱۱۶ کلاس درس اجرایی شده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: همچنین بر اساس تفاهم با بنیاد قلم چی، ۳۰ مدرسه یک تا ۲ کلاسه با اعتبار هر کلاس ۱۵۰ میلیون تومان احداث می شود که عملیات اجرایی  فاز نخست آن در روستاهای محروم کوهدشت شمالی آغاز شده است.
بهاروند ایران نیا با بیان اینکه هزینه اجرایی هر کلاس درس روستایی حدود ۶۰۰ میلیون تومان است افزود: مابقی اعتبار مورد نیاز توسط سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور تامین می شود.
وی با بیان اینکه در حوزه احداث مراکز آموزشی لرستان حدود ۳۰ درصد اعتبارات توسط خیرین تامین می شود اضافه کرد: عملیات اجرایی ۷۱۶ کلاس درس در قالب ۱۳۸ فضای آموزشی این استان از مدارس یک تا ۱۲ کلاسه در حال انجام است که از این مجموع ۵۹ مدرسه دولتی ، ۳۵ مدرسه مشارکتی  و ۴۴ مدرسه خیر ساز هستند.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy