مهر/ کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: خلیج فارس طی روزهای آخر هفته جاری متلاطم می‌شود.

پیام مساعدی، کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا روز سه شنبه وضعیت جوی و دریایی استان در اغلب ساعات به نسبت آرام است.
وی اضافه کرد: طی این مدت، در طول روز گاهی وزش ملایم باد، غبار محلی و طی صبحگاه در برخی از نقاط مه رقیق از پدیده‌های غالب در سطح استان و روی دریا باشد.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: پیش بینی می‌شود در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه سرعت وزش بادهای شمالی تا حدودی افزایش یابد و در برخی ساعات دریا مواج و متلاطم خواهد بود.
وی افزود: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و طی صبحگاه در برخی نقاط مه رقیق پیش بینی می‌شود.
مساعدی بیان کرد: جهت وزش باد متغیر و از امشب غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و در شمال خلیج فارس تا اواخر وقت امروز، شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۲ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و در شمال خلیج فارس تا اواخر وقت امروز ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar