صدا و سیما/ مسئول سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: والدین از حضور دانش‌آموزان دارای علائم سرماخوردگی در مدارس جلوگیری کنند.

فاطمه بختیاری، مسئول سلامت جوانان، نوجوانان و دانش‌آموزان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه دانش آموزان در مدارس باید از بطری آب شخصی استفاده و بهداشت فردی را رعایت کنند، اظهار کرد: برای پیشگیری از شیوع کرونا در مدارس، شیوه‌نامه‌های جدید بهداشتی اعلام شده است.
او با تاکید بر اینکه تزریق دو دز واکسن کرونا برای افراد ۵ تا ۱۸ سال ضروری است، تصریح کرد: دانش‌آموزان در مدارس باید حتما از ماسک استفاده کنند و کلاس‌های درس مجهز به فن مکانیکی یا تهویه مناسب باشد.
این مسئول، با اشاره به اینکه در فصل سرما شیوع بیماری‌های تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا تشدید می‌شود، تاکید کرد: دانش‌آموزان در صورت ابتلا به علائمی مانند بدن درد، بی‌حالی، تب، لرز، تهوع و استفراغ، به مراقب سلامت مدرسه اطلاع دهند.
بختیاری با تاکید بر اینکه شست‌و‌شوی صحیح دست‌ها مهم‌ترین سد دفاعی در برابر ابتلا به بیماری‌های واگیردار است، افزود: باید به بچه‌ها آموزش دهیم که هنگام سرفه و عطسه، با دستمال بینی خود را بپوشانند و فاصله فیزیکی مناسب و ایمن را با دیگران رعایت کنند.
وی از فعالیت بوفه‌های مدارس خبر داد و گفت: امسال طبق دستورالعمل اجازه فعالیت به بوفه‌ها داده شده و طبق آیین‌نامه مرتبط مجاز به ارائه خدمات هستند.
مسئول سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه عرضه خوراکی‌های غیربهداشتی، فله‌ای و مضر در بوفه مدارس ممنوع است، گفت: باید از دست به دست کردن مواد غذایی و ساندویچ خانگی خودداری شود.
بختیاری با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان باید از خرید مواد غذایی فروشندگان دوره‌گرد و سیار خودداری کنند، تصریح کرد: از مصرف آب هویج و آب سایر میوه و سبزیجات در خارج از منزل خودداری شود.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today