ایرنا/ مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: 5 هزار و ۸۰۰ واحد مسکن در این استان با تامین زمین مورد نیاز در دست اجرا و ساخت است که امسال ۵۴۰ واحد تکمیل شده و تحویل متقاضیان خواهد شد.

محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از احداث نزدیک به ۶ هزار واحد مسکونی در استان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۷۰ واحد مسکونی تا ۱۵ آبان‌ماه در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد و بقیه به تدریج تا پایان سال افتتاح می‌شود.
وی با بیان اینکه در استان اردبیل سالانه ۱۵ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن و تا چهار سال آینده ۶۳ هزار واحد مسکن احداث می‌شود، به ثبت‌نام ۹۳ هزار و ۲۶۳ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۵۶ هزار و ۹۸۳ نفر در شهر اردبیل و مابقی در سایر شهرستان‌ها ثبت‌نام کردند که ۳۶ هزار و ۷۳۵ نفر از بین این افراد واجد شرایط مسکن شناخته شدند.
مدیرکل راه وشهرسازی استان اردبیل همچنین درباره تعداد واجدین شرایط مسکن ملی در استان اردبیل افزود: در این استان ۳۳ هزار و ۷۹۳ نفر واجد شرایط دریافت مسکن شناخته شدند و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم شاهد بهره‌برداری از ۶۳ هزار واحد مسکونی در استان اردبیل باشیم.
حیدری با بیان اینکه زمین ۲۳ هزار واحد مسکن در استان اردبیل تامین شده است، افزود: واریزی و آورده متقاضیان کم است و ضروری است متقاضیان نسبت به واریزی قسط اول خود اقدام کنند تا مراحل اجرایی این واحدها سرعت بگیرد.
وی از آغاز عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در اردبیل خبر داد و گفت: این واحدها با زیربنای کل  ۱۴۵ هزار متر مربع و زیربنای مفید ۹۵ هزار متر مربع احداث و برای تکمیل آن 5 هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه کرد: برای احداث این واحدها 3 هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک‌های عامل پرداخت خواهد شد.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today