صدا و سیما/ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از ورود ۸۰۴ دانشجوی جدید به این دانشگاه برای تحصیل در سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ خبر داد.

جهانگیر عبدی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان کرد: تعداد کل دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ایلام ۲ هزار و ۸۹۳ نفر و تعداد اعضای هیئت علمی نیز ۲۱۰ نفر می‌باشد.
وی در خصوص دانشجویان جدید الورود این دانشگاه افزود: از دانشجویان ورودی جدید امسال، ۵۶۵ دانشجو از طریق کنکور سراسری، ۱۴ دانشجو در رشته‌های دستیاری اطفال و داخلی، ۴۲ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، ۳۳ دانشجوی بین الملل و ۱۵۱ دانشجو نیز در مقطع کارشناسی نا پیوسته در این دانشگاه پذیرش شده اند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه در حال حاظر این دانشگاه ۳۳ رشته تحصیلی دارد ادامه داد: دانشجویان در رشته‌های دکترای حرفه‌ای پزشکی و دندانپزشکی، دکترای تخصصی (phd پژوهشی)، دستیاری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی به تحصیل خواهند پرداخت.
عبدی اعلام کرد: امسال خوشبختانه سه مرکز آموزش عالی سلامت در شهرستان‌های دهلران، آبدانان و دره شهر راه اندازی شد و ۵ رشته به مجموعه رشته‌های تحصیلی دانشگاه نیز اضافه شده است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد: در سال تحصیلی جدید در مرکز آموزش عالی سلامت شهرستان دهلران رشته های کارشناسی پرستاری،کاردانی مبارزه با بیماری ها و کاردانی بهداشت خانواده و در مرکز آموزش عالی سلامت شهرستان آبدانان رشته کاردانی مبارزه با بیماری ها و در مرکز آموزش عالی سلامت شهرستان دره شهر نیز کاردانی بهداشت و خانواده آغاز به کار خواهد کرد.
وی مطرح کرد: تمام شرایط برای شروع سال تحصیلی جدید در دانشگاه علوم پزشکی ایلام فراهم است و کلاس‌های آموشی برقرار و اساتید نیز مشخص شده و آماده تدریس می‌باشند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه حوزه آموزش دانشگاه با تمام توان و ظرفیت رسالت خود را آغاز کرده یادآور شد: به طور رسمی از نهم مهر ماه کلاس‌های آموزشی دانشجویان آغاز شده و عدم حضور دانشجویان سر کلاس‌های آموزشی از سوی معاونت آموزشی پذیرفته نخواهد شد و طبق مقررات با خاطیان برخورد می‌شود.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/