ایرنا/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به جلسات جداگانه خود با فعالان گروه‌ها و احزاب اصلاح‌طلب و اصولگرا در استان گفت: آنچه که در این جلسات محرز بود، همه افراد خواهان آرامش، امنیت، تلاش برای توسعه استان و نیز پیگیری مطالبات در مجرای قانونی هستند.

اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ابراز کرد: همه فعالان سیاسی استان فارس اعم از اصلاح طلب و اصولگرا، خواهان این موضوع هستند که فارس در قله قرار گیرد و حرکت استان در مسیر توسعه شتاب گیرد.
وی اظهار کرد:‌ در مجموعه استانداری فارس نیز نگاه بر این است که رقابت سازنده در جامعه موجب نشاط می‌شود و باید محیط دانشگاه‌ها با نشاط باشد، همچنانکه طی روزهای گذشته کرسی‌ها و جلساتی برای طرح دیدگاه‌های صریح دانشجویان در دانشگاه شیراز برپا شده است و دانشگاهیان از این طریق به طرح دیدگاه‌ها و راه‌حل‌های خود برای مشکلات موجود بپردازند.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان فارس در ادامه با تأکید بر نقش رسانه‌ها در ایجاد نشاط در جامعه گفت: مگر می‌شود که بدون نشاط سیاسی ، شاهد رقابت سیاسی و مشارکت حداکثری در انتخابات باشیم، ما بر این باور هستیم که همه این موضوعات به صورت زنجیروار در ارتباط با یکدیگر هستند.

تقدیر از خویشتنداری مردم در رخدادهای اخیر
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در بخش دیگری از این نشست با اشاره به وقایع اخیر کشور ، تلاش گروه‌های ضد انقلاب، معاند و منافق برای انحراف طرح مطالبات مردم در موضوع درگذشت خانم مهسا امینی را به خشونت، درگیری و سلب آرامش از عموم جامعه یادآور شد و گفت:‌ تنها در یک کانال ضدانقلاب، بیش از یک هزار روش تخریب و اغتشاش به افراد آموزش داده شده است.
وی با بیان اینکه خویشتنداری مردم، مسئولان و متولیان تأمین امنیت استان فارس در رخدادهای اخیر  در خور تقدیر  است گفت:‌ با وجود آنکه شواهد و قرائن گویای آن است که اصل اغتشاشات، ‌برنامه ریزی شده است، در استان فارس با خویشتنداری مردم و مسئولان، گام‌های اثرگذاری در تثبیت امنیت و آرامش جامعه برداشته شد.
وی ادامه داد: تعداد و شدت صدمات  مأموران  در رخدادهای اخیر بیش از اغتشاشگران مصدوم شده است که این هم به نوبه خود گواهی بر خویشتنداری و سعه صدر صورت گرفته در برخورد با آشوبگران در استان است.

حل مسائل دانشجویان در داخل دانشگاه
محبی پور در بخش دیگری از این نشست با مدیران رسانه‌ها در استان فارس با اشاره به برپایی تجمع‌هایی در برخی دانشگاه‌ها در شیراز گفت:‌ رویکرد مدیریت استان در قبال برخی حرکت‌های معدود در این فضا ، همراه با سعه صدر و خویشتنداری بود و با تأکید استاندار فارس و تصویب شورای تأمین استان، بررسی وضعیت شمار محدود دانشجو که متأثر از فضای روانی، شعارهایی سر داده بودند، از حوزه قضایی خارج شد و بنا شد که مسائل در حوزه اداری دانشگاه حل و فصل شود.
وی تأکید کرد: تأکید شده است که در بررسی وضعیت این دانشجویان، حداکثر ارفاق صورت گیرد و دانشجویان بتوانند در کلاس‌های درس حضور یابند.
این مقام مسئول گفت: مطالبه‌گری محیط دانشگاهی را با برخی وقایع در کف خیابان‌ها متفاوت می‌دانیم، همچنانکه برنامه‌هایی برای طرح صریح مباحث و نظرات در دانشگاه‌ها در حال اجرا است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online