صدا و سیما/ مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران از فراهم شدن مقدمات صادرات مرکبات استان به روسیه، چین و هند خبر داد.

نادعلی کهنسال، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران اظهار کرد: با پیگیری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، مقدمات صادرات مرکبات مازندران به روسیه، چین و هند فراهم شد.
وی افزود: توسعه صادرات کیوی هم با جدیت پیگیری می‌شود و به دنبال این هستیم محصولات مازاد تولیدی در بخش کشاورزی استان به سایر کشور‌ها صادر شود و هم افزایش درآمد اقتصادی و هم افزایش اشتغال و تولید صادرات محور را شاهد باشیم.
حسن عنایتی کلیجی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز گفت: باید تمرکز بر روی صادرات محصولات کشاورزی مطلوب به بازار چین داشته باشیم؛ چراکه بازار چین بسیار متنوع است و می‌بایست مطابق شرایط و ضوابط این کشور تولید کنیم.
وی با بیان اینکه بدون تولیدکننده نمی‌توانیم کاری را انجام دهیم و به عنوان سیاستگذار و پشتیبانی کننده تولید در کنار تولیدکنندگان قرار داریم، افزود: باید هزینه تولید را کاهش دهیم و تولید با کیفیت ارائه دهیم.
او گفت: اگر به دنبال این هستیم در بازار‌های جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم باید محصول قابل رقابت با دنیا تولید کنیم.
این مسئول افزود: رفتار تجاری دنیا و نیازمندی آن‌ها متفاوت شده است و کالا‌هایی می‌خواهند که دارای استاندارد‌های خاص همان کشور باشد.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today