فارس/ معاون فرهنگی شهردار کرمان گفت: فضایی را در محدوده اطراف شهربازی برای گرم‌خانه بانوان در نظر گرفته‌ایم که در حال آماده‌سازی آن هستیم.

سعید شعرباف، معاون فرهنگی شهردار کرمان اظهار کرد: برنامه‌هایی در حوزه امور بانوان داریم، اما نیاز به زمین و سرمایه‌گذاری و حمایت استانداری و ارگان‌های مربوط دارد؛ درواقع امور بانوان نیاز به همکاری و هماهنگی‌های فراتر از شهرداری دارد و ما آماده مشارکت هستیم.
وی خاطرنشان کرد: چند نقطه از سطح شهر، جهت ایجاد مجتمع‌های تفریحی و ورزشی ویژه بانوان، مناسب هستند و باید مناسب‌سازی شوند؛ یکی از این موارد، سوله‌های انتهای پارک «شهید باهنر» است که نیاز به همکاری استانداری دارد.
وی افزود: در رینگ شهر و نزدیک به گلزار شهدا نیز مکان مناسبی برای ایجاد مجتمع‌های خدماتی ویژه بانوان است؛ ضمن اینکه نیاز به چنین فضاهایی هم در این قسمت‌ها وجود دارد.
شعرباف تصریح کرد: در منطقه چهارده معصوم(علیه‌السلام) با وجود نیاز جدی به ابتدایی‌ترین خدمات، به‌دلیل نداشتن طرح هادی، عملاً هیچ کاری نمی‌شود انجام داد و هرگونه خدمت‌رسانی به این منطقه رسماً ممنوع است.
وی ادامه داد: شهرداری در منطقه «چهارده معصوم»(علیه‌السلام) مالک زمین است، اما به‌خاطر تبعات اجتماعی نمی‌توانیم ساخت‌وسازهای غیرمجاز را تخریب کنیم و از طرف دیگر، چون خارج از حریم شهر است، نمی‌توانیم به این محدوده خدمت‌رسانی کنیم.
مریم‌السادات طباطبایی،، سرپرست اداره ‌کل امور بانوان استانداری کرمان نیز با تأکید بر ضرورت راه‌اندازی گرم‌خانه ویژه خانم‌ها در شهر کرمان، از برنامه‌ریزی جهت احداث مرکز جامع ترک اعتیاد در کرمان خبر داد.
عبدالرضا شیخ‌شعاعی، معاون فرهنگی شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان نیز با بیان اینکه فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری در اختیار بانوان گروه خاتم‌الاوصیا قرار گرفته که فضای خوبی برای انجام امور بانوان است، افزود: تقاضاهای متعددی ازسوی خیریه‌ها، سمن‌ها و موسسه‌ها داریم که باید آن‌ها را مدیریت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه ایجاد بازارچه‌های ثابت برای اشتغال بانوان، می‌توانیم از فضای موجود در پارک «شهید» که در حال حاضر در اختیار فروشگاه صنایع دستی «سی‌سی» قرار دارد، پس از پایان قرارداد، استفاده کنیم.
وی بیان کرد: فضایی را در محدوده اطراف شهربازی برای گرم‌خانه در نظر گرفته‌ایم که در حال آماده‌سازی آن هستیم و به این صورت خواهد بود که افراد شب‌ها با مینی‌بوس به داخل مجموعه برده می‌شوند و صبح‌ها نیز با خودرو به بیرون انتقال داده می‌شوند تا مشکلی از نظر مخالفت ساکنان آن محدوده به‌وجود نیاید.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar