ایسنا/ رئیس پلیس امنیت اقتصادی البرز از کشف یک پرونده اختلاس در یکی از بانک‌های استان خبر داد و گفت: ارزش اختلاس صورت گرفته در این پرونده ۶۸۰ میلیارد ریال بوده که در این زمینه سه نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

مهدی افشاری، رئیس پلیس امنیت اقتصادی البرز اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی با هدف ورود جدی پلیس در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی تأسیس و در سال‌های اخیر اقدامات مثبتی از خود به جا گذاشته است.
وی با اشاره به عملکرد مثبت پلیس امنیت اقتصادی استان البرز از زمان تاسیس، افزود: یکی از حوزه‌های فعالیت پلیس امنیت اقتصادی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که در این راستا با تلاش همکاران پرتلاش بنده در اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز در 6 ماهه اول امسال با اجرای ۱۲ مرحله طرح سراسری بیش از ۳۰ میلیون عدد انواع کالا به ارزش ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال کشف شده است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان البرز اضافه کرد: بیشتر کالاهای مکشوفه قاچاق در استان البرز مربوط به لوازم یدکی خودرو، دستگاه‌آلات صنعتی، خودرو و موتورسیکلت‌های قاچاق، اقلام اساسی و داروهای کمیاب بوده است.
این مقام انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به ورود جدی پلیس امنیت اقتصادی در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی اشاره کرد و گفت: در 6 ماهه اول امسال بیش از ۵۴ هکتار از زمین‌هایی که توسط افراد سودجو از اراضی ملی زمین‌خواری شده بودند رفع تصرف شدند.
افشاری ادامه داد: همچنین با اقدامات صورت گرفته در پلیس امنیت اقتصادی ۲۰۰ هکتار از اراضی باغی و کشاورزی که تغییر کاربری داده شده بودند با همکاری مراجع قضایی و سایر دستگاه‌های مرتبط به کاربری خود بازگشتند.
وی از انهدام سه باند رشا و ارتشا در ادارات دولتی در 6 ماهه اول امسال خبر داد و بیان کرد: ارزش ریالی این پرونده‌ها ۱۰ میلیارد ریال بوده است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی البرز از کشف یک پرونده اختلاس در یکی از بانک‌های استان خبر داد و گفت: ارزش اختلاس صورت گرفته در این پرونده ۶۸۰ میلیارد ریال بوده که در این زمینه سه نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
این مقام انتظامی از کشف ۲۱ پرونده احتکار کالای اساسی در 6 ماه اول خبر داد و گفت: در این زمینه ۲۱ نفر دستگیر و ارزش کالاهای مکشوفه ۷۱ میلیارد ریال برآورد شده است.
افشاری در ادامه به دستگیری پنج اخلال‌گر در نظام ارزی در 6 ماه اول سال اشاره کرد و ادامه داد: از این افراد بیش از ۵۱ هزار واحد انواع ارز کشف شده است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday