باشگاه خبرنگاران/ نماینده مردم رودبار در مجلس کمبود تجهیزات و نبود بالگرد را از علل طولانی شدن اطفای حریق جنگل‌های گیلان اعلام کرد.

مهرداد گودرزوند چگینی، نماینده مردم رودبار در مجلس در مورد آخرین وضعیت آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع گیلان اظهار کرد: آتش‌سوزی از سه‌شنبه هفته گذشته در نقاط مختلف استان شروع شد و تمامی دستگاه‌های اجرایی برای اطفای حریق پای کار آمدند؛ البته هنوز منشأ و علت آن مشخص نیست.
او افزود: آتش در ساعاتی از روز خاموش شده؛ اما در ساعاتی دیگر با وزش باد دوباره شعله‌ور شده است و همچنان تداوم دارد؛ البته با پیگیری‌های صورت گرفته از مدیرکل منابع طبیعی و مدیر بحران استان گیلان با اضافه شدن سه فروند بالگرد برای اطفای حریق مقرر شد با استفاده از ظرفیت نیرو‌های امدادی و مردم بتوان نسبت به اطفای حریق اقدام کرد.
وی نبود و کمبود بالگرد و تجهیزات را از علل موثر طولانی شدن اطفای حریق جنگل‌های گیلان دانست و گفت: به‌صورت جدی می‌طلبد ایستگاه آتش نشانی در شهرستان رودبار دایر شود و همچنین تأمین بالگرد در دستور کار قرار گیرد؛ زیرا نبود بالگرد از دلایل عمده تداوم و طولانی شدن آتش‌سوزی‌هاست.
به گفته گودرزوند، دستگاه‌های مربوطه مجبور هستند از دستگاه‌های دیگر برای تأمین بالگرد به‌منظور اطفای حریق کمک بگیرند و اگر تجهیزات و امکانات و بالگرد به اندازه کافی در دسترس بود در همان ساعات اولیه آتش خاموش می‌شد و گسترش نمی‌یافت.
او بر ضرورت توجه جدی به تأمین بالگرد اطفای حریق برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۲ تأکید کرد و گفت: درست نیست که مردم و نیرو‌های امدادی با دستان خالی نسبت به اطفای حریق اقدام کنند؛ در حالی که در حال حاضر شاهد استفاده کشور‌های دنیا از پیشرفته‌ترین امکانات هستیم.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today