صدا و سیما/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از دستگیری دو شکارچی غیرمجاز خارپشت خبر داد.

مسعود نوری‌پور، رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول اظهار کرد: در پی اطلاع‌رسانی دوستداران محیط زیست در خصوص حضور شکارچیان غیرمجاز در بخش شهیون، پرسنل پاسگاه انتظامی آن حوضه با هماهنگی محیط‌بانان ایستگاه محیط‌بانی قلعه شاداب دو نفر شکارچی دستگیر و از آنان لاشه یک سر خارپشت کشف و ضبط شد.
وی افزود: طبق بند ج ماده ۱۰ قانون شکار و صید، حمل، عرضه، فروش و صدور جانوران قابل شکار و صید زنده یا کشته و اجزای آن‌ها بدون کسب پروانه و یا مجوز از سازمان ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود، بنابراین در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در این زمینه مراتب از طریق مراجع قضایی مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت: هرگونه گوشت و لاشه جانوران وحشی از این دست، بر اساس متون علمی نه تنها فاقد هر گونه خاصیت درمانی بوده، بلکه سرشار از آلودگی و انواع انگل‌ها و میکروب‌های بیماری‌زا است که در صورت هرگونه خوراندن یا استعمال برای انسان بسیار مضر خواهد بود.
نوری‌پور از شهروندان خواست ضمن پرهیز جدی از مصرف گوشت و اجزای این حیوانات، در صورت مشاهده هرگونه شکار یا عرضه جانوران وحشی، مراتب به نزدیکترین ایستگاه محیط‌بانی یا ادارات محیط زیست اطلاع‌رسانی شود.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today