مهر/ معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی از تخصیص ۲۲۰ میلیون تومان به شهرداری‌های استان جهت تجهیز مراکز نگهداری از متکدیان خبر داد.

حسن ناهیدی، معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثر متکدیان معتاد هستند، با شروع فصل سرما باید ساماندهی بهتری برای آنان انجام شود تا حادثه ناگواری رخ ندهد.
وی با اشاره به اختصاص ۲۲۰ میلیون تومان به شهرداری‌ها برای تجهیز مراکز نگهداری متکدیان، گفت: به شهرداری بجنورد ۱۰۰ میلیون تومان، به شهرداری اسفراین و شیروان هر کدام ۶۰ میلیون تومان برای تجهیز مراکز نگهداری متکدیان استان اختصاص پیدا کرده است.
معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه متکدی محصول عدم استفاده از فرصت‌ها توسط فرد است، افزود: برای جمع‌آوری تکدی‌گران مانند برخی از استان‌های دیگر نیازمند کمک خیران هستیم.
ناهیدی تصریح کرد: آمار متکدیان استان به نسبت محرومیتی که در استان وجود دارد آمار خیلی بالایی نیست اما باید تلاش شود که حتی یک متکدی نیز وجود نداشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه متکدیان عوارض زیادی در جامعه دارند، گفت: عادی انگاری تکدی‌گری، کاهش امید به زندگی و نازیبایی محیط شهری عوارض افزایش تکدی‌گران در شهر است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today