ایرنا/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: نخستین رویداد استعداد یابی بازی سازی(بوت کمپ) با حضور مربیان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این استان از امروز پنجشنبه آغاز شد.

عبدالرحیم افروغ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: در این رویداد که در مرکز کارآفرینی دانشگاه خلیج فارس در حال برگزاری است ۱۰۷ نفر از جوانان استان بوشهر شرکت دارند.
وی بیان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده رویداد استعداد یابی بازی سازی تا روز دوشنبه ادامه دارد و بعد از سه روز آموزش افراد با فنون بازی سازی آشنا می‌شوند و سپس به تیم‌ها و گروه‌هایی تقسیم می شوند و هر یک از این تیم‌ها با ایده‌های خاصی که دارند به بازی سازی اقدام می‌کنند.
افروغ یادآورشد: با برگزاری این رویداد آموزشی بچه‌هایی که در رشته بازی سازی استعداد دارند همدیگر را می‌شناسند و می‌توانند از توانایی‌های همدیگر در این خصوص استفاده کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: با حمایت از این تیم‌ها تلاش می‌شود بازی‌هایی در فضای گفتمانی و زیست بوم استان بوشهر ایجاد شود.
وی درخصوص برگزاری رویداد استعدادیابی بازی سازی رایانه ای گفت: سیستم تولید بازی‌های رایانه ای در خارج از کشور طراحی و جهت دار ارائه می‌شود.
افروغ ادامه داد: هدف جهان غرب از بازی‌های رایانه ای تخریب روحیه مقاومت و به خدمت گرفتن اندیشه های نیروی انسانی جامعه هدف است.
وی با اشاره به هشدار رهبر معظم انقلاب درخصوص بازی‌های رایانه ای طراحی شده از سوی غرب گفت: هر چند محدود اما کارهای خوبی در زمینه تولید بازی‌های رایانه ای انجام شده و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این زمینه مهم است.
افروغ از دانشگاه خلیج فارس، آموزش و پرورش، فنی و حرفه ای، جهاد دانشگاهی، معاونت فرهنگی سپاه امام صادق (ع)، کانون فرهنگی کودکان و نوجوانان و پارک علم و فناوری برای برگزاری این رویداد مهم تقدیر کرد.

 
 

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar