مهر/ آیین تکریم و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و «امیر رجبی» به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل معرفی شد.

در این مراسم از زحمات «عبدالله بحرالعلومی» به عنوان مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل و «امیر رجبی» به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل معرفی شد تا در این مسئولیت خطیر انجام وظیفه کند.
عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با محکومیت اسائه ادب به سپاه پاسداران و حادثه قرآن‌سوزی در برخی از کشورهای اروپایی اظهار کرد: باید از ظرفیت توطئه‌های دشمنان استفاده کرده و از این فتنه‌ها فرصتی استثنایی در معرفی و اعتلای فرهنگ دینی و ارزشی به وجود آوریم.
بحرالعلومی تصریح کرد: در شرایط حساس کنونی که امت اسلامی با هجمه‌های سنگین نظام استکباری روبه‌رو است ما باید از هر فرصت و تلاش دشمن در به انحراف کشیدن اندیشه‌های دینی و اسلامی استفاده کرده و حقایق این مکتب نورانی را تبیین کنیم.
وی به فعالیت‌های ۳.۵ ساله اخیر خود در عرصه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره «گوهرشاد» با محوریت حجاب و عفاف می‌تواند تبیین‌کننده انقلاب اسلامی گوهرشاد به رهبری سید یونس اردبیلی باشد که از افتخارات این خطه است.
مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: در دولت سیزدهم فعالیت‌های خوبی در حوزه فرهنگی و هنری در استان آغاز شد که مهمترین این برنامه برگزاری هنرواره اذان ایرانی بود تا بتوانیم اذان‌گویان برجسته ملی و استانی را به شکل شایسته تربیت کرده و معرفی کنیم.
بحرالعلومی از برگزاری جشنواره «جامع مرزداران» به یاد شهدای سوم شهریور ۱۳۲۰ بیله‌سوار خبر داد و خاطرنشان کرد: در تقویم کشور و استان اردبیل رویدادهای مختلفی به ثبت رسیده که از آن جمله می‌توان سوم شهریور را به عنوان روز مرزداران، ۱۸ دی ماه را به عنوان شهدای روستا و عشایر و سالروز رحلت استاد مؤذن‌زاده را به عنوان روز تکریم مادهین در نظر گرفت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: برای ثبت ملی ۱۹ ژانویه روز همبستگی آذری‌های مسلمان جهان نیز تلاش‌ها باید ادامه پیدا کند تا ما بتوانیم حرکت عظیم تاریخی را پشتیبانی و تقویت کنیم.
بحرالعلومی از برگزاری جشنواره‌های مختلف موسیقی «عاشیقلار و کلاسیک» در اردبیل با استقبال مردم خبر داد و بیان کرد: برخلاف تداعی عمومی، ریشه موسیقی عاشیقلار عرفان، معنویت و مبانی اعتقادی است.
وی به برگزاری جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای و شهرستانی در استان خبر داد و اظهار کرد: بعد از ۲۰ سال جشنواره تئاتر مشگین‌شهر را احیا کردیم و سال آینده یک‌صدمین سال تولد تئاتر خلخال را نیز جشن خواهیم گرفت.
بحرالعلومی از توجه ویژه به شعر نو با برگزاری جشنواره «اشک و مشک» خبر داد و تصریح کرد: این جشنواره را بنیان گذاشتیم تا عرصه برای نوپردازان در حوزه شعر فارسی و ترکی فراهم آید.
مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: تلاش ما بر این است تا با محوریت شعر هجایی، جشنواره ملی و حتی بین‌المللی را با حضور شاعران آناتولی و آسیای میانه برگزار کنیم تا این شعر جایگاه خود را به شایستگی پیدا کند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today