صدا و سیما/ رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره‌ای از روز جمعه بارش برف و باران همراه با کاهش دما استان را دربر می‌گیرد.

محمد امیدفر، رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه سامانه بارشی تا شب سه شنبه هفته آینده به فعالیت خود ادامه خواهد داد اظهار کرد: فعالیت متناوب این سامانه بارشی موجب ابرناکی، وزش باد نسبتا شدید و بروز مه می‌شود.
وی اظهار کرد: فعالیت این سامانه به ویژه از بعد از ظهر یکشنبه تا اواخر دوشنبه به صورت بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی و بارش باران در نواحی گرمسیر استان خواهد بود و دمای هوا نیز از جمعه تا یکشنبه به صورت نسبی کاهش می‌یابد.
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: احتمال لغزندگی جاده‌ها و معابر عمومی، کولاک برف و اختلال در تردد به ویژه در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی و آبگرفتگی معابر عمومی در مناطق گرمسیر استان دور از انتظار نیست.
امیدفر ادامه داد: با توجه به کاهش دما و احتمال کولاک در جاده‌های استان، رانندگان و مسافران از سفر‌های غیرضروری و کوهنوردان از فعالیت‌های کوهنوردی خودداری کرده و رانندگان با خود زنجیرچرخ، تجهیزات زمستانی و وسایل گرمایشی به همراه داشته باشند.
وی همچنین خواستار انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد آبگرفتگی معابر عمومی و کولاک برف شد و افزود: محکم کردن سازه‌های سبک، سقف گلخانه‌ها و صرفه جویی در مصرف حامل‌های انرژی از مردم انتظار می‌رود.
امیدفر افزود: کارشناسان گروه پیش بینی این اداره کل به صورت شبانه روزی نقشه‌های هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره‌ای را رصد می‌کنند و به موقع هشدار‌های لازم را در اختیار مردم و رانندگان قرار دهند تا آنان پیش از سفر و انجام فعالیتی پیش بینی‌های لازم را انجام دهند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today