فارس/ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌شمالی گفت: سهم استان از اجرای طرح ملی فیبر نوری در راستای توسعه زیربناها و پهنای باند ارتباطی روستاها، مناطق محروم و کمتر توسعه یافته افزایش یافت و بیش از هزار کیلومتر فیبرنوری در استان ابلاغ شد.

سید علی مرتضوی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌شمالی اظهار کرد: سهم استان از اجرای طرح ملی فیبر نوری در راستای توسعه زیربناها و پهنای باند ارتباطی روستاها، مناطق محروم و کمتر توسعه یافته افزایش یافت و بیش از هزار کیلومتر فیبرنوری در استان ابلاغ شد.

وی گفت: پیش از این اجرای ۴۰۰ کیلومتر فیبر نوری در استان ابلاغ شده بود که با سفر مجری طرح USO به خراسان‌شمالی و پیگیری‌های استاندار این میزان به هزار و ۱۵۳ کیلومتر افزایش یافت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌شمالی افزود: با آغاز و تکمیل شدن این پروژه شاهد توسعه زیرساخت‌ها، خدمات ارتباطی و مخابراتی مناطق مرزی و روستایی و همچنین ارایه سرویس پهن باند و ارتقای بیشتر شاخص‌های حوزه ICT استان خواهیم بود.

مرتضوی خاطر نشان کرد: فاز اول پروژه فیبر نوری به طول ۳۳۹ کیلومتر در خراسان‌شمالی اجرا شد که هشت هزار و ۴۰۵ خانوار استان زیر پوشش آن قرار گرفتند.

وی ادامه داد: شهرستان شیروان با ۱۶۰ کیلومتر فیبر نوری اجرا شده بیشترین سهم را داشت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌شمالی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی پایدار در مناطق روستایی از اولویت‌های دولت سیزدهم است، تصریح کرد: در همین راستا ۱۷ سایت جدید احداث و ۴۲ سایت موجود در مناطق روستایی استان ارتقا یافت.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today