صدا و سیما/ رئیس پلیس فتا گیلان از دستگیری عامل اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی یک خانم جوان در شهرستان رشت خبر داد.

سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر، رئیس پلیس فتا گیلان اظهار کرد: با شکایت زنی جوان در خصوص تهدید و اخاذی از طریق انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی توسط فردی ناشناس، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی متهم ۲۸ ساله این پرونده در شهرستان رشت شناسایی و با هماهنگی قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
رئیس پلیس فتا گیلان با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیس پس از مشاهده مستندات و ادله جرم به بزه انتسابی اعتراف و هدف خود از این کار را اخاذی و رسیدن به خواسته‌های شوم عنوان کرد، گفت: این فرد با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.
سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر افزود: متاسفانه برخی افراد توصیه‌ها و هشدار‌های پلیس را جدی نمی‌گیرند و با اعتماد بی‌جا و دوستی‌های اینترنتی، خود را گرفتار مشکلات می‌کنند که این موارد زمینه‌ساز بسیاری از جرایم سایبری است.
وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ یا نشانی www.cyberpolice.ir به بخش فوریت‌های سایبری پلیس فتا اطلاع دهند.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today