باشگاه خبرنگاران/ کارشناس هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بیشترین بارش اولین روز سال در ارومیه با ۳۴ میلی متر در ارومیه ثبت شد.

سعید خلیلی، کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اظهار کرد: در نخستین روز بهار ارومیه با ۳۴ میلی متر بارش بیشترین میزان بارش در استان را ثبت کرد.

خلیلی با بیان اینکه سامانه بارشی امروز از استان آذربایجان غربی خارج خواهد شد ادامه داد: از روز شنبه پنجم فروردین سامانه بارشی در استان فعالیت خود را نیز آغاز خواهد کرد.

وی افزود: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی و با استقرار شرایط نسبتا پایدار جوی از امروز در منطقه، تا اواسط وقت فردا بارش قابل توجهی در استان پیش بینی نمی شود اما از فردا تا اوایل هفته آینده با عبور امواج کم دامنه تراز میانی جو ناپایداری‌هایی به شکل بارش‌های پراکنده در برخی از نقاط استان به ویژه نیمه شمالی رخ خواهد داد بررسی الگو‌های دمایی بیانگر افزایش نسبی دما تا یکشنبه هفته آینده در استان می‌باشد.

کارشناس هواشناسی همچنین گفت: در شبانه روز گذشته پلدشت با حداکثر دمای ۱۹ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان و چالدران با صفر درجه سانتی گراد سردترین شهر استان بود.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today