ایرنا/ مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه بارشی از اواسط روز شنبه استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

محمد سبزه‌زاری، مدیرکل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: این سامانه بارشی به ویژه در روزهای یکشنبه و دوشنبه سبب رگبار و رعدوبرق، وزش بادهای متوسط تا شدید در اغلب نقاط استان، احتمال ریزش تگرگ در برخی از نقاط و احتمال بارش برف در ارتفاعات خواهد شد.
وی افزود: تا اواسط روز شنبه جوی پایدار بر روی استان خواهیم داشت و پدیده غالب در این ایام مه رقیق یا غبار صبحگاهی و در برخی ساعات وزش باد متوسط خواهد بود و تا روز شنبه روند افزایش دما پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه‌ داد: در شبانه روز گذشته شادگان با ۲۳.۶ و دزپارت با ۱.۸ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین‌ترین دما را داشتند و حداکثر دمای اهواز ۲۱.۶ و حداقل ۱۲.۵ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
سبزه‌زاری با اشاره به بیشترین میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته خوزستان در ایذه با ۱۷.۴ میلیمتر، افزود: میزان بارش ۲۴ ساعته در ایستگاه‌های هواشناسی خوزستان ایذه ۱۷.۴، امیدیه ۱۰.۷، لالی ۸.۶، دهدز ۷.۶، آغاجاری پنج، گتوند ۲.۵، مسجدسلیمان ۱.۵، شوشتر ۱.۵، بهبهان ۰.۹، رامهرمز ۰.۷، شوش ۰.۴، اهواز ۰.۴، حسینیه ۰.۳ میلیمتر گزارش شد.
وی افزود: میزان بارش ۲۴ ساعته در ایستگاه باران سنج هواشناسی در مال آقا ۱۸، قلعه تل ۱۷، سراک ۱۴، باغملک ۱۴ و شیوند هشت میلیمتر ثبت شده است.
روز گذشته نیز اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به ورود سامانه جدید بارشی از شنبه هفته آینده به استان، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today